פרסום ראשון: מחדל בהדסה עין כרם - תינוקת הוחלפה בטעות ונמסרה לאם אחרת שהניקה אותה - 0404
+
פרסום ראשון: מחדל בהדסה עין כרם – תינוקת הוחלפה בטעות ונמסרה לאם אחרת שהניקה אותה 0404

פרסום ראשון: מחדל בהדסה עין כרם – תינוקת הוחלפה בטעות ונמסרה לאם אחרת שהניקה אותה

מחדל גדול בבית החולים הדסה עין כרם. אחיות בית החולים החליפו בטעות את התינוקת שנולדה השבוע ומסרו אותה לאם אחרת – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

האם, הניקה הבוקר את התינוקת ובשלב מסוים פנתה לאחות במחלקת היולדות ואמרה כי היא לא חושבת שזו התינוקת שלה. זמן קצר לאחר מכן התבררה הטעות הגדולה.

שתי האמהות, עברו השבוע ניתוח קסרי וקיבלו את התינוקות להנקה בשלב מאוחר יותר. לשתי האמהות שם פרטי זהה וככל הנראה מכך נבעה הטעות, לאחר שהאחיות לא בדקו את שם המשפחה של האמהות.

בזה לא תם הסיפור. הבוקר נודע כי חיידק אותר בשלייה של האם שהניקה וכעת חוששים כי החיידק עבר לתינוקת שהניקה מהאם והיא תחל בבדיקות.

האם זעמה על האחיות מיד לאחר שסופר לה כי התינוקת שלה נמסרה לאם אחרת: "אם אתן לא יודעות לעבוד, אל תעבדו כאן. אני לא מתכוות לשתוק לבית החולים על המחדל הזה. אתם לא בודקים שמות? מה זה המחדל הזה? הייתי אתמול בלילה במחלקה – כל התינוקות בוכים, אף אחת לא יכולה להשתלט עליהם. אם אתן לא יכולות להשתלט עליהם, אל תביאו עוד יולדות לבית החולים. זו פשוט בושה וחרפה".

"הרופאה היתה עם דמעות בעיניים. ראו שהיא בכתה קודם לכן, האחות לא ידעה מה לומר למשפחה", מסרו לחדשות 0404 בני משפחה של האם שהתינוקת שלה נמסרה לאם האחרת.

אם התינוקת ובעלה וכן האם שהניקה ובעלה, מתכוונים להגיש תביעה כנגד בית החולים.

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה כי, "בית החולים מתנצל שוב עמוקות בפני שתי המשפחות וצוות המחלקה זומן לתחקור של האירוע וריענון הנהלים, על מנת שלא יישנו מקרים כאלה בעתיד. בינתיים ניתנה הוראה ממנכ"ל הדסה להצטייד במערכת ממוחשבת למניעת אפשרות לטעות בזיהוי יילודים. מערכת כזו מופעלת בהצלחה בשיבא ומונעת טעויות אנוש".