עד 400 אלף שקלים לחברות שיפעלו לטובת שמירה על המגוון הביולוגי - 0404
עד 400 אלף שקלים לחברות שיפעלו לטובת שמירה על המגוון הביולוגי אביב אבישר

עד 400 אלף שקלים לחברות שיפעלו לטובת שמירה על המגוון הביולוגי

הקול הקורא הוכרז היום (חמישי), על-ידי מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט ומנכ"לית החברה להגנת הטבע, איריס האן, בכנס טבע BIZ – כנס חדשנות בעסקים, תשתיות וטבע שבו לקחה חלק גם רשות הטבע והגנים.

במשרד להגנת הסביבה ובחברה להגנת הטבע מציינים, כי בשנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה יוצא דופן, מעין משולש בעל שלושה קודקודים: עסקים, ממשלה וארגוני סביבה – שמהותו שינוי ארגוני עמוק, השומר על הטבע ומפחית סיכונים עסקיים ועלויות תפעול לחברות.

בעת האחרונה הושלמה שורת פרויקטים במסגרת מיזם משותף דומה על-ידי חברות מובילות בישראל בתחומי התשתיות, החקלאות והתיירות.

חלק מהתוצרים כללו נוהל לצמצום זיהום אור מכבישים; ממשק תומך מאביקים וצמחיה ייחודית במטעי אבוקדו; פארק תיירות המנוהל בצורה אקולוגית; וניסוי של אמצעים למניעת התנגשות ציפורים בכבלי חשמל.

בשני סבבים קודמים של המיזם המשותף של המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע הושקו מספר פרויקטים, בהם תוכניות של החברות מילופרי, נתיבי ישראל, תש"ן, החברה הממשלתית להגנות מצוקי הים התיכון, חברת החשמל והחברה הכלכלית של המועצה האזורית איילות.

במסגרת שיתוף הפעולה של הגופים, מתקיימת הכשרת מנהלים בנושא הטמעת שיקולים אקולוגיים, מבוצע ניתוח פערים בהתנהלות החברה, ומתבצע תהליך בניית הסכמות פנים ארגוני ותפירת פתרונות מותאמים עד לאישור שינוי ארגוני בהנהלת החברה – והכול כדי לשפר את הביצועים האקולוגיים והעסקיים.

בליווי של הפרויקטים המתרחש בשלב ועדת השיפוט, ההיגוי והיישום, שותפה גם רשות הטבע והגנים.

במשרד להגנת הסביבה ובחברה להגנת הטבע מציינים, כי כיום ניהול הממשק בין הפעילות העסקית ובין המערכות האקולוגיות נחשב כחלק בלתי נפרד מניהול הקיימות והאחריות התאגידית בארגונים. המודעות הציבורית הגוברת לצרכי שמירת טבע, לצד ההבנה ששמירת טבע חיונית לרווחתו של האדם ולקיומו, הביאה לעלייה משמעותית בהטמעה של שיקולים אקולוגיים בפעילות של ארגונים עסקיים.

על רקע זה, בולט הצורך לפתח כלים ייעודיים ומעשיים להטמעתם של שיקולים אקולוגיים בפעילות של חברות, לרבות ממשלתיות, כחלק מניהול הקיימות.

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע מזמינים אתכם להצטרף: הגישו הצעה לקול הקורא, ותוכלו לזכות בייעוץ אקולוגי צמוד לפרויקט שלכם בשווי של עד 100 אלף שקלים לביצוע פרויקט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]