נתניהו לניצולי השואה: "אנחנו מחויבים לעשות עוד ועוד ואף פעם לא עושים מספיק" - 0404
+
נתניהו לניצולי השואה: "אנחנו מחויבים לעשות עוד ועוד ואף פעם לא עושים מספיק" עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו לניצולי השואה: "אנחנו מחויבים לעשות עוד ועוד ואף פעם לא עושים מספיק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו נפגשו היום בצהריים בכנסת עם ניצולי שואה החיים בהוסטלים במרכז הארץ, שער מנשה, פרדסיה ובאר יעקב. המפגש בא לאחר בקשה של ניצולי השואה לפגוש את רה"מ נתניהו ובכך להגשים חלום.

נתניהו: "רעייתי ואני נרגשים מאוד לפגוש אתכם כאן. הלוואי שהיינו יכולים לעשות כל יום את הדברים שייתנו לכם את מידת האושר בחיים. עברתם גיהינום והגעתם לנחלה ועדיין אני יודע שבמהלך השנים היו כל כך הרבה תלאות ותמיד יישארו הצלקות. 

עם זאת, אנחנו מחויבים לעשות עוד ועוד ואף פעם לא עושים מספיק. אבל העובדה שאתם יכולים להסתכל אחורה יחד איתנו, אחרי שניסו להשמיד את העם שלנו, מה שלא ניתן היה לדמיין כשהייתם בתוך התופת שיגיע היום הזה ואתם תהיו פה בכנסת ישראל, במדינת ישראל, עם ראש ממשלת ישראל, ראש ממשלה של העם היהודי, עם המדינה היהודית שמגנה על יהודים.

זאת המדינה שלנו – מבטיחה את החיים של היהודים ודואגת שהטרגדיה הזאת לא תחזור לעולם. אבל בינתיים אנחנו רוצים להנעים את חייכם.

אני כל כך שמח שיש לנו הזדמנות לראותכם ושיש לנו הזדמנות להיפגש. אני רוצה להודות לאלירן ולך, יהודה, וגם לך, משה גפני ולכל מי שעוסק במלאכה הזאת וחברי הכנסת – כל המאמץ האדיר הזה שאתם עושים בנפש חפצה ובהתמסרות אמיתית – לתקן ליקויים, לעזור לנזקקים, ולהגיד לכם דבר פשוט, זה מה ששרה ואני רוצים להגיד לכם כאן ביום הזה, ושותפים לזה גם אחרים: כולם אוהבים אתכם. אנחנו אוהבים אתכם".

עמוס בן גרשום, לע"מ

עמוס בן גרשום, לע"מ

עמוס בן גרשום, לע"מ

עמוס בן גרשום, לע"מ