חייו של פעוט שבלע גוף זר ניצלו בזכות צוות המרכז הרפואי לגליל - 0404
+
חייו של פעוט שבלע גוף זר ניצלו בזכות צוות המרכז הרפואי לגליל המרכז הרפואי לגליל

חייו של פעוט שבלע גוף זר ניצלו בזכות צוות המרכז הרפואי לגליל

חייו של פעוט כבן שנתיים מאזור הצפון ניצלו אמש (שלישי) על ידי צוות המרכז הרפואי לגליל, לאחר שבלע גוף זר שהקשה על נשימתו. זהו המקרה השני בתוך שבוע בלבד בו טיפלו אנשי הצוות הרפואי במרכז.

ד"ר אמיר קופרמן, רופא ילדים בכיר שהיה תורן במיון בזמן האירוע, סיפר כי "וא הובא מלווה בהוריו עם קושי נשימה תוך שהוא מקיא דם. הוריו סיפרו, כי בלע גוף זר והוחלט על ידינו בשל מצבו להעבירו מונשם לחדר ניתוח ולערב את צוות מחלקת א.א.ג".

ד"ר מעיין גרובר, מומחה א.א.ג. ילדים, הוסיפה כי "הפעוט היה במצוקה קשה ומיד בבדיקה ראשונית נצפה גוף זר חוסם את קנה הנשימה. פעולת ההוצאה היתה מורכבת שכן הפקק שנצפה היה בקוטר גדול ולכן, הוחלט לבצע את ההליך בחדר ניתוח תוך כדי שהילד מונשם. זמן קצר לאחר הוצאת הפקק החל מצבו של הילד להשתפר והוא הועבר להשגחה והמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים".
לפני פחות משבוע, הציל צוות המרכז הרפואי לגליל את חייו של פעוט אחר כבן שנתיים גם כן, שבלע פקק של בושם מבלי שאיש שם לב. בעת הטיפול בו איבד הפעוט הכרה ודופק ולאחר החייאה שעבר בחדר המיון והוצאת הפקק התאושש ושב לאיתנו.

ד"ר קופרמן התייחס גם כן למקרה ואמר כי "אנחנו נמצאים ערב החופש הגדול, שלצד הכיף שבו, טמונות גם סכנות דווקא בסביבה הקרובה והמוכרת לילדים. על ההורים להשגיח על פעוטות ולהזהיר ילדים מפני הסכנות בעיקר במשחק עם אביזרים קטנים העלולים לסכן חיים עם בליעתם. הסברה והתנהגות נכונה תסייע למנוע הישנות מקרים ולהציל מפגיעות בלתי הפיכות או חלילה ממוות".

מבזקיםלכל המבזקים