"לכל חלל יש שם": טקס מרגש להנצחת החללים במעמד ראש העיר - 0404
+
"לכל חלל יש שם": טקס מרגש להנצחת החללים במעמד ראש העיר עיריית קריית אתא

"לכל חלל יש שם": טקס מרגש להנצחת החללים במעמד ראש העיר

טקס מרגש להענקת אלבומי הנצחה למשפחות שכולות במסגרת פרויקט "לכל חלל יש שם", התקיים השבוע בבית יד לבנים בקריית אתא במעמד ראש העיר יעקב פרץ. במסגרת המיזם הייחודי הנערך בשיתוף עיריית קריית אתא, משרד החינוך, ארגון יד לבנים ומדרשת אורנים נפגשים תלמידים מביה"ס "רוגוזין" עם משפחות שכולות ונחשפים לסיפור חייהם.

בשנת הלימודים החולפת, נפגשו התלמידים בבתיהם של המשפחות, נחשפו לתחנות בחייו של כל חלל אותו הנציחו תוך שימת דגש על  תחביביו וחלומותיו. כל החומרים הכתובים לצד התמונות נאספו ותועדו לכדי אלבום הנצחה שהוגש למשפחות בערב זה. מתי אבני, מנהל בית יד לבנים בקרית אתא ציין כי תהליך ההנצחה מאפשר למשפחות השכולות  לזכור, לדבר ולשתף במסע הזיכרון האישי והפרטי ומאפשר לדור הצעיר להתוודע לאומץ ליבם של היקרים אשר בנופלם ציוו לנו את החיים.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "גבורת הנופלים במערכה, מצטרפת לגבורה המיוחדת של משפחותיהם – ההתמודדות היומיומית עם האובדן. אין דבר אשר יקהה את הצער והגעגועים ואין מרפא לחלל שנפער בליבכם. מפעל הנצחה זה, מסמל את הנחישות, את ההקרבה העצמית למען מטרה נעלה ואת תחושת השליחות המהווים את העקרונות שהנחילו החללים למדינת ישראל. יהי זכרם ברוך".

עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא