עו"ד פלילי - 0404
עו bigstockphoto.com

עו"ד פלילי

עו"ד פלילי עוסק בייצוג אנשים הנחשדים בעברות פליליות מגוונות, ובין היתר: רצח, הריגה והמתה, שוד, פריצה, גניבה, גניבה, אונס ומעשים מגונים ועברות אלימות אחרות.

תחת הגדרה זאת נכללות גם עבירות כלכליות שונות ובין היתר: עבירות צוואר לבן, העלמות מס, שוחד ועוד. תהליך של אישום פלילי מתחיל בנסיבות שונות: כאשר אדם נתפס בעת ביצוע עבירה, כאשר מוגשת נגדו תלונה והוא נעצר ו/או מוזמן לחקירה, כאשר מצטברים נגדו חשדות למעשים פליליים שונים והוא נעצר ועוד.

מומלץ לערב עורך דין פלילי מומחה כבר בתחילת התהליך על מנת שיוכל לייעץ לחשוד על דרכי ההתמודדות מול חוקרי המשטרה.  

לכל אחד יש זכויות בסיסיות בסיטואציות אלו ועורך דין מכיר אותן. הוא יוכל לייעץ לו להימנע מטעויות שעלולות לגרום לו להסתבך בהמשך. הוא ידריך אותו איך להתנהג בחקירות, מה לומר ולאלו דברים לא להתייחס. בנוסף, הוא יכול במקרים מסוימים, לבקש שחרור ממעצר או להמירו במעצר בית, לנסות למנוע רישום פלילי ולבקש הקלות אפשריות אחרות.    

לאחר חקירות המשטרה תינתן המלצה להגשת כתב אישום או להימנע ממנו וההחלטה הסופית היא של הפרקליטות. גם כאן יש לעורך הדין מה לומר ולעשות. הוא יכול להגיע להסדר שבו לא יוגש כתב אישום בתמורה לקנסות, או להגיע להסדרים אחרים המקלים על לקוחו.

במקרה והדבר מסתדר יימנע הצורך מהגעה לבית משפט על כל ההוצאות, הזמן והטרחה הכרוכים בכך. במידה ותהיה החלטה להגיש תביעה אז ייצג עו"ד פלילי בתל אביב את הלקוח במקצועיות, מסירות ובנאמנות.

עונשים המוטלים בגין עבירות פליליות הינם מהחמורים שהחוק קובע ועלולים להגיע גם למאסר עולם. עו"ד פלילי יטען בבית משפט לחפותו של הלקוח וינסה להגן עליו ככל הניתן. כל הקלה בעונש היא רווח. ברור הוא, שזיכוי הוא השאיפה המרבית.

אולם, גם פסיקת מאסר מופחת מהמקסימום האפשרי, המרת מאסר לעבודות שירות, קביעת מאסר על תנאי וכדומה הם הקלות משמעותיות ויקרבו את הנאשם לשיקום אפשרי.

תמיכה לנאשם ובני משפחתו בזמנים קשים אלו חשובה מאוד מבחינה מעשית, אבל גם פסיכולוגית ומסייעת נפשית. מומלץ לשכור שירותי עו"ד פלילי בעל מוניטין רב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]