שומרים על הצבאים בעזרת אומנות - יוזמה מיוחדת ומקורית בזכרון יעקב - 0404
שומרים על הצבאים בעזרת אומנות – יוזמה מיוחדת ומקורית בזכרון יעקב רמת הנדיב

שומרים על הצבאים בעזרת אומנות – יוזמה מיוחדת ומקורית בזכרון יעקב

התושבים הפעילים למען שמירת גבעת הצבאים בזכרון יעקב, נקטו ביוזמה מקורית להעלאת מודעות לחשיבות שמירתה של הגבעה לטובת הצבאים החיים בה ובמרחב. קבוצת הפעילים מזמינה את הציבור בסביבה להשתתף בפעילות פיסול אקולוגי ייחודית, ליצירתו המשותפת של "עפיפון צבאים".

היצירה מבוססת על מוטיב מלכודות הצבאים הקדומות הידועות בכינוי "עפיפונים", ששימשו כדי לבצע ציד המוני של צבאים. היצירה המשותפת נועדה לקדם דיון על הפגיעה הצפויה לשטח הפתוח אם תקודם לביצוע תוכנית "פארק היין" וחשיבה משותפת על הפתרונות. 

יעל לביא אפרת, מהחברה להגנת הטבע, הפועלת לשמירת המרחב ומתנגדת לתכנית המוצעת: "מרגש לראות פעילות של תושבים ששמירת הטבע יקרה להם. גבעת הצבאים היא אזור מחיה של צבאים ומגוון צומח וחי אחר, והיא משמשת מסדרון אקולוגי חשוב בין רמת הנדיב לשטחי הטבע שממזרח לה – אלונה והר חורשן. למרות התחייבויות מפורשות של רמ"י, למרות החלטת הועדה המחוזית על הצורך בהרחבת המסדרון האקולוגי, ולמרות החלטת המועצה המקומית לפעול לשינוי התוכנית – רשות מקרקעי ישראל פרסמה מגרשים לשיווק לא מושכל המנוגד להתחייבויות רמ"י עצמה. מוטב שהרוכשים הפוטנציאליים ימנעו מלשים את השקעתם על קרן הצבי. אנו מקווים כי אכן, אומנות תשנה מציאות".

הציבור מוזמן לשיח ויצירה שיתופית ביום שישי הקרוב (17.5) בשעה 16:00. הכניסה למתחם היצירה מכביש 652 לכיוון מזרח לדרך יפו ("הדרך הלבנה"). פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]