כל מה שאתם צריכים לדעת על כרטיסי אשראי והטבות - 0404
כל מה שאתם צריכים לדעת על כרטיסי אשראי והטבות depositphotos

כל מה שאתם צריכים לדעת על כרטיסי אשראי והטבות

כשאנחנו הולכים לעשות קניות במקום מסוים ומחליטים לשלם עליהם באמצעות כרטיס אשראי שנמצא בידינו, אנחנו לא תמיד מודעים לכך, אבל אנחנו יכולים להרוויח מהעסקה שאנחנו עושים. לא רק שאנחנו משלמים עליה בתאריך מסוים ולא באופן מיידי, ולא רק שאנחנו יכולים לחלק את התשלום על העסקה לחלקים שונים, אלא אנחנו יכולים גם ליהנות מהטבות נוספות.

לחברות כרטיסי אשראי יש שתי מטרות עיקריות, הראשונה, שאנחנו נחזיק כרטיס אשראי שלהן, והשנייה שאנחנו נבצע כמה שיותר עסקאות דרך הכרטיס ולא באמצעים אחרים, למשל מזומן. כך החברות מרוויחות מאיתנו.

לגבי הנקודה הראשונה, מרבית האנשים מחזיקים כרטיס אשראי אחד לפחות. על פי הנתונים שפורסמו בתחילת העשור, למעלה מ-90 אחוז מהישראלים הבוגרים מחזיקים כרטיס אחד לפחות, חלק גדול מהישראלים מחזיקים 2 כרטיסים, ויש קרוב לשלושים אחוז שמחזיקים בין 3 ל-5 כרטיסים. הסיבות לכך ברורות, זה הרבה יותר נוח, הרבה יותר פשוט ויעיל. אנחנו מחזיקים כרטיס גם בשביל לבצע רכישות בארץ, גם בשביל לבצע רכישות בחו"ל וכן דרך האינטרנט.

חברות האשראי מבקשות שאנחנו נחזיק כרטיס שלהן, ועל כן הן מפתות אותנו בעזרת מבצעים, הטבות, שיתופי פעולה עם רשתות גדולות, כך אנחנו יכולים לקבל הנחות ומתנות בכל רכישה.

לגבי הנקודה השנייה, זה די ברור שחברות האשראי רוצות שאנחנו נשתמש כמה שיותר באמצעות הכרטיסים, כך הן מקבלות מכל עסקה סכום כסף מסוים, זה הרווח שלהן בסופו של דבר.

אילו הטבות אנחנו יכולים לקבל דרך כרטיסי אשראי?

לפני שנציג כמה דוגמאות לסוגי הטבות שחברות אשראי מציעות לנו, צריך לציין, כל חברת אשראי מחזיקה אתר מיוחד בו אפשר ללמוד על כל הטבות שהחברה מספקת לכל מי שמחזיק כרטיס אשראי שלה.

נקודה נוספת שצריך להדגיש, ההטבות אינן שוות במידתן לכולם. מי שמחזיק כרטיסי אשראי פשוטים יקבל פחות הטבות ממי שמחזיק כרטיסי אשראי זהב או פלטיניום, מי שמבצע בכרטיס הוצאות נמוכות, יקבל פחות הטבות, מן הסתם, ממי שמבצע הטבות בסדרי גודל של אלפי שקלים בחודש.

הנה כמה דוגמאות להטבות שאפשר למצוא דרך חברות האשראי:

הנחות על מופעים, מוצרים, חבילות נופש וכדומה – מדובר על הטבה כללית, במסגרתה אפשר ליהנות מהנחות בסדרי גודל שונים בתנאי כמובן שמשלמים בכרטיס אשראי.

אחד פלוס אחד – הטבה שמאפשרת לקנות מוצר, כרטיס לקולנוע או כל דבר אחר, ולקבל את השני בחינם או תמורת תשלום מופחת.

הטבות יומיות – מדי יום חברת האשראי תפרסם הטבה כזו או אחרת, ובעל הכרטיס יוכל לרכוש אותה במחיר מוזל, בתנאים נוחים.

מועדון מותגים – חברות אשראי שונות יוצרות קשר עם מותגים ורשתות, ואז כל מי שמצטרף למועדון הזה, יכול לקבל הנחות ייחודיות בכל רכישה באותן חנויות, אצל אותם מותגים.

הטבות לקהלים ספציפיים – אחת הדוגמאות הטובות לכך שחברות האשראי עושות הכל בשביל למשוך אליהן לקוחות ולשמור אותם אצלן, אלה הטבות שמיועדות לקהל מסוים. למשל, הטבות לחיילים בסדיר ובקבע, שוטרים, אנשי מילואים, עובדי שירות בתי הסוהר, סטודנטים ועוד.

מכירות מוקדמות – בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שיתופי פעולה בין חברות אשראי לבין אמנים ומועדונים שונים, כך שאם האמן מחליט להרים הופעה מסוימת, אז מי שמחזיק בכרטיס אשראי של אותה חברה יכול לרכוש כרטיס כניסה במכירה מוקדמת ולעיתים גם במחירים מוזלים.

הטבות במקום ספציפי – חברות אשראי יוצרות כרטיסים מיוחדים שמעניקים למי שמחזיק אותם, הטבות בחנות ספציפית, רשת ואפילו בשדה התעופה או בחברת תעופה מסוימת. שיתופי פעולה כאלה מטיבים עם חברת האשראי, עם העסק שמשתף איתה פעולה ועם הלקוח.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]