תכנית חדשה של גינון טיפולי תיפתח באשכול גני "פלורה" - 0404
תכנית חדשה של גינון טיפולי תיפתח באשכול גני באדיבות אשכול גנים פלורה

תכנית חדשה של גינון טיפולי תיפתח באשכול גני "פלורה"

המיזם החברתי social eyes, אשר שם לו למטרה לקדם אוכלוסיות מוחלשות על ידי שבירת סטיגמות ורתימת חברות מסחריות לאחריות על החברה, וחברת "אלקטרה" נרתמו לבקשתה של מנהלת אשכול גני "פלורה", טלי קוניג, להוביל תכנית טבע ייחודית בקרב ילדים עם מוגבלויות קשות. במסגרת התכנית, מתנדבים מחברת "אלקטרה" יחד עם מומחית בהקמת גינות, בנו חצר חושית ובה שטח מיוחד לגינון טיפולי. בחצר החושית הוצבו אדניות מעץ ובהן פרחים דקורטיביים שעוצבו בעזרת "טסות" של כלי רכב.

באדיבות אשכול גנים פלורה

עם סיום בניית החצר, תחל בשבוע הבא תכנית מפגשים קבועה, של גינון טיפולי עם הילדים. את המפגשים יובילו המתנדבים יחד עם איש מקצוע בעל רקע בחינוך מיוחד וחקלאות, ובשיתוף הצוות הטיפולי של אשכול הגנים.

מנהלת מיזם social eyes, תמי בנימבר: "מטרתנו היא לקדם צרכנות אחרת, צרכנות חברתית. לא מדובר בבקשת תרומות או טובות אלא באפשרות של כל אדם לעשות את מה שהוא ממילא עושה אבל עם ערך מוסף. בחיי היום יום אנחנו מוציאים כסף על כל מיני דברים, אז למה שלא נהיה צרכנים חברתיים ונקנה את מה שממילא תכננו לקנות אצל ספקי שירות המבוססים על מיזמים חברתיים? למשל, את אותה כיכר לחם שאנחנו קונים אפשר לרכוש מילדי פנימייה של נוער בסיכון (שהוכשרו על ידי שף צרפתי) ואופים לחמים נפלאים. את האירועים, ימי הכיף והסדנאות אפשר לעשות בחווה שהיא חווה טיפולית שמטפלת בנוער בסיכון ואנשים עם מוגבלויות. את עמדת הקפה שרצינו להזמין לאירוע אפשר להזמין מפנימייה של בנות בסיכון בדרום הארץ שהקימו בית קפה נייד ואת השירותים המשרדיים שאנחנו מחפשים נוכל לקבל מאנשים שעובדים במפעל מוגן של עמותת אנוש, וכך הלאה".

אשכול גני "פלורה" מאגד עשרה גני ילדים לילדים בגילאי 3 עד 7, בעלי ליקויים קוגניטיביים, על רצף עיכובי ההתפתחות השונים. בין הילדים בגן, לומדים ילדים בעלי תסמונת דאון, שיתוק מוחין, אוטיזם, תסמונות ולקויות מורכבות. הצוות החינוכי – טיפולי בגנים כולל מלבד גננות וסייעות, גם מדריכות שיקומיות, צוות פרא – רפואי ותרפיסטיות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]