התרומות שלכם לאגודה למען החייל מגיעות גם לפעיל "שוברים שתיקה" - 0404
+
התרומות שלכם לאגודה למען החייל מגיעות גם לפעיל "שוברים שתיקה"

התרומות שלכם לאגודה למען החייל מגיעות גם לפעיל "שוברים שתיקה"

עד כמה שזה נשמע הזוי, אם אתם מהתורמים ל"אגודה למען החייל", הרי שהכסף שלכם מגיע גם לשמאל הקיצוני – לאלה שבלשון החבר'ה דופקים את חיילינו. אם אתם רוצים להוסיף קצת פלפל להזיה הזאת, הרי שגם צה"ל עצמו נותן ידו לכך.

"יחד למען החייל" (האגודה למען החייל וקרן לב"י) יקיימו בימים הקרובים אירוע גדול למתגייסים. כ-20,000 צעירים בעלי מוטיבציה לשרת צפויים להגיע לאירוע ובין השאר בחרו באגודה למען החייל להזמין למקום את להקת "הדג נחש" שתופיע בפניהם – אותה להקה שבשיריה גם פוליטיקה שמאלנית וביקורת על צה"ל וחייליו. סולן הלהקה, שאנן סטריט, פעיל בארגון "שוברים שתיקה" ובאחד מאירועי הארגון אף הקריא עדויות של חיילים על פעילותם לכאורה בצבא. (רבים לא מאמינים שאכן יש כאלה).

רק בימים האחרונים נחקר דובר ארגון "שוברים שתיקה" במשטרה וזה לא מפריע לאגודה למען החייל להציג את הלהקה והסולן שלה בפני הצעירים. אחד מהצעירים שייקחו חלק באירוע אמר לחדשות 0404: "מה הם רוצים באגודה? שזה המסר שיעבור לצעירים? שהצבא שלנו דפוק? שאנחנו פוגעים בערבים? אולי כדאי שתהיה ועדה שתבדוק באגודה את מי הם מביאים ותבחן את השירים? זה לא נראה טוב בכלל. הם מנסים להשפיע עלינו? על דעותינו"?

עו"ד אייל פלטק פנה בשעה האחרונה בשם חדשות 0404 למשרד הביטחון ולאגודה למען החייל במכתב בשם חדשות 0404 בדרישה לבטל את הופעת הלהקה: "מתגייסי צה"ל החדשים לא צריכים להחשף לתוכן אומנותי כפי שלהקת "הדג נחש" מפיצה בשיריה ובמסרים בישירים והעקיפים שלה, קל וחומר לא באירוע חגיגי של מתגייסים חדשים לצה"ל הנחשפים למסרים פוגעניים, משמיצים, שליליים ומסיתים נגד הגוף שאליו הם מצטרפים".

מי שעשה לא מעט רעש ברשת החברתית הוא הזמר יואב אליאסי (הצל) שפרסם את הנושא וגרר תגובות רבות ונזעמות על ההחלטה להזמין את "הדג נחש" להופעה.

ממועדון "יחד למען החייל" נמסר בתגובה לחדשות 0404: "מועדון יותר של 'יחד למען החייל' מקיים מדי שנה את מסיבת המתגייסים הגדולה ביותר בארץ. בפסטיבל מופיעים האמנים שנבחרו כאהובים ביותר על ידי המתגייסים כאשר כל האומנים/הלהקות המופיעים, בפסטיבל ובצה"ל, מאושרים ע"י חיל החינוך בצה"ל. השנה יערך הפסטיבל במסגרת "תודה! שבוע ההוקרה הארצי לחיילי צה"ל"  ואנו מזמינים את כל אזרחי ישראל להצטרף אלינו למגוון הפעילויות למען חיילי צה"ל".

שאלנו כמה צעירים שייקחו חלק באירוע האם הם בחרו בלהקת "הדג נחש" כדי שתופיע באירוע וזכינו לקבל תשובה זהה: "מעולם לא".

את תגובת דובר צה"ל נביא בהמשך…

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com