תביעה נגד משרד הבריאות: דחף מיטה עם חולה וקיבל בקע - 0404
תביעה נגד משרד הבריאות: דחף מיטה עם חולה וקיבל בקע ידידיה כהן, חדשות 0404

תביעה נגד משרד הבריאות: דחף מיטה עם חולה וקיבל בקע

אלונקאי בבית חולים, איננה עבודה קלה. זאת למד על בשרו, תושב אזור חיפה, כבן 40, שעבד במרכז הרפואי רמב"ם ובעת שסחב מיטה עם חולה, חש לפתע כאב חזק במפשעה ואובחן כסובל מבקע. האלונקאי, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לתביעות נזקי גוף, תבע בבית משפט השלום בעיר ממשרד הבריאות ומדינת ישראל  לשלם לו פיצויים על הפגיעה שספג.

על פי כתב התביעה, האירוע היה לפני כשלוש שנים, כאשר לדברי האלונקאי מדובר במיטה שגלגליה לא היו תקינים והיה "קשה לסובב את המיטה" כאשר עליה שכב חולה שהיה צורך להעבירו ממקום למקום. האלונקאי חש כאבים חזקים במהלך דחיפת המיטה  ומיד פנה לקבלת טיפול רפואי. למזלו, עוד באותו יום הוא עבר ניתוח לתיקון הבקע המפשעתי ושוחרר לביתו למחרת עם המלצות למעקב וטיפול רפואי, אנלגטיקה ומנוחה.

המוסד לביטוח לאומי הכיר בו כמי ש"נפגע בעבודה". וועדה רפואית העניקה לו  נכות זמנית של 19% ובהמשך נכות זמנית של 10% ולבסוף נכות צמיתה של 0%.

התביעה טוענת כי בעיותיו הרפואיות עולות על קביעת הנכות הסופית שנקבעה לו בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי וכי "פגיעה אירעה כתוצאה משיטת עבודה מסוכנת שהיה בשליטתה המלאה של הנתבעת". התביעה משאירה לבית המשפט לקבוע את גובה הפיצויים שיקבל האלונקאי .

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]