המאמן נבן ספאחיה חתם רשמית במכבי ת"א לשנתיים הקרובות - 0404
+
המאמן נבן ספאחיה חתם רשמית במכבי ת"א לשנתיים הקרובות דוברות מכבי ת"א

המאמן נבן ספאחיה חתם רשמית במכבי ת"א לשנתיים הקרובות

מכבי ת״א הודיעה היום (שני) רשמית כי המאמן נבן ספאחיה חתם על חוזה לשנתיים עם אופציה לעונה שלישית.

ספאחיה הקרואטי, בן 54, חוזר לקדנציה שנייה במכבי, אותה אימן בעונת 2006/7 והוביל אותה לזכייה באליפות המדינה ולשלב ההצלבה ביורוליג.

ברזומה העשיר של ספאחיה רשומות כבר 30 שנה כמאמן ועוזר מאמן ברמות הגבוהות ביותר באירופה וב-NBA. בין היתר הוא זכה באליפויות ב-6 מדינות שונות – ספרד, טורקיה, ליטא, קרואטיה, סלובניה וישראל – זכה עם ולנסיה ביורוקאפ (2010) והוביל את טאו ויטוריה לפיינל פור היורוליג (2008).

מאז עזב את מכבי לפני כ-10 שנים הוא אימן בליגה הספרדית, החזקה באירופה, את טאו ויטוריה (אותה הוביל לאליפות) ו-ולנסיה (זכייה ביורוקאפ), את פנרבחצ'ה הטורקית (זכייה בדאבל) ואת ציבונה בקרואטיה.

בשלוש השנים האחרונות שימש באטלנטה כעוזר מאמן של מייק בודנהולצר, מהמאמנים המצליחים ביותר כיום ב-NBA ומי שבעצמו נמנה 17 שנה על הצוות של גרג פופוביץ' האגדי, המאמן המוערך והמעוטר ביותר כיום בארה"ב, וזכה עמו ב-4 אליפויות NBA.

בודנהולצר נתן לספאחיה את ברכת הדרך לשוב למכבי כמאמן ראשי, וציין כי יש לו כבוד והערכה רבה כלפי ספאחיה, לו היה חלק גדול בהצלחה של ההוקס ב-3 השנים האחרונות (ב-2015 אטלנטה הגיעה לגמר המזרח ובודנהולצר נבחר למאמן העונה ב-NBA).