ראש עיריית נשר בטקס לציון יום הזיכרון: "כל חלל שנפל במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, הוא עולם ומלואו" - 0404
ראש עיריית נשר בטקס לציון יום הזיכרון: עיריית נשר

ראש עיריית נשר בטקס לציון יום הזיכרון: "כל חלל שנפל במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, הוא עולם ומלואו"

העיר נשר התייחדה אמש (שלישי) עם זכרם של טובי בניה ובנותיה בשורה של אירועים וטקסים.

טקס הזיכרון המרכזי לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, התקיים ברחבת "יד לבנים", בגבעת נשר, במעמד ראש העיר, רועי לוי, סגניו, חברי מועצת העיר, רב העיר, יצחק לוי שליט"א, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, נציגי כוחות הביטחון, צה"ל והמשטרה, ובני המשפחות השכולות. בתום הטקס התקיים ערב "שרים לזכרם" בבית לנדאו. 

חבר דירקטוריון רשת המתנ"סים נשר, דוד אנקווה, ששכל את אחיו חביב ז"ל ושני אחייניו הקטנים, איציק וגלית ז"ל, בשנת 1978, בפיגוע ב"אוטובוס הדמים" בכביש החוף, קרא את תפילת ה"יזכור". רב העיר, יצחק לוי שליט"א, ששכל את קרוב משפחתו, חייל המילואים יעקב לוי ז"ל, נשא דברים, יהודית רייס הקריאה את שמות הנופלים, והרב והחזן שמחה ליפסקר, קרא פרק תהילים ונשא תפילת "אל מלא רחמים".

חבר מועצת העיר נשר, וראש העיר לשעבר, אבי בינמו, אביו של סגן אורי בינמו ז"ל, שנהרג בדצמבר 2005, בעת שמנע בגופו פיגוע גדול בחג החנוכה תשס"ו, התכבד בהדלקת לפיד הזיכרון וקרא את "הקדיש". אחרי מותו הוענק לסגן בינמו ז"ל צל"ש. השנה, במסגרת פרויקט גלי צה"ל: "אלה האחים שלי", הולחן שירו "אני מאחל" על ידי טוראי אורי וולבה. את כוחות הביטחון יצג בטקס תת ניצב, יוסי חמו, סגן מפקד מחוז חוף במשטרת ישראל. יו"ר מועצת הנוער העירונית, מטר פישר, נשא דברים בשם הנוער.

ראש העיר נשר, רועי לוי, אמר: "כל חלל שנפל במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, הוא עולם ומלואו. ואין לנו יכולת לתאר, את גודל האובדן על הבן שלא שב על הבעל שלא יחבק עוד, על האב שלא יזכה לשאת שוב את ילדו על כתפיו. 71 שנים של תקומה ועצמאות נקנו בדם. יש חיבור עמוק בין החיים שלנו כאן לבין מות בנינו ובנותינו בשדה הקרב. בתפר הזה, שבין זיכרון לעצמאות, אנחנו בעצם מבקשים לומר – שהמחיר לא היה לשווא".

בפנייתו למשפחות השכולות אמר לוי: "אין לי דברי ניחומין שיפיגו את כאבכם, אך אני מתחייב כי זכר הנופלים לא מש ולא ימוש מנגד עיני. הזכות הגדולה והאחריות העליונה שהופקדה בידי, להוביל את העיר נשר בעת הזו, היא כולה קודש למטרה שלמענה מסרו את נפשם".

עיריית נשר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]