מומחה בינ"ל בתחום רעלת ההיריון הגיע להרצות במרכז הרפואי פוריה - 0404
+
מומחה בינ"ל בתחום רעלת ההיריון הגיע להרצות במרכז הרפואי פוריה מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מומחה בינ"ל בתחום רעלת ההיריון הגיע להרצות במרכז הרפואי פוריה

פרופסור ראבי טהדאני, מביה"ס לרפואה של הרווארד ומנהל המח' הנפרולוגית בביה"ח של מסצ'וסטס, ארה"ב, הגיע ביום שלישי, 20.6.17, להרצאה מיוחדת בנושא רעלת הריון, בדגש על יישום המחקר בטיפול בחולות עצמן. פרופסור טהדאני הוזמן עלי ידי פרופסור נח'ול, מנהל המכון הנפרולוגי במרכז הרפואי פדה- פוריה ופרופ' חבר בפקולטה לרפואה בגליל, לאחר שהיה בהשתלמות באוניברסיטת הארווארד לפני חצי שנה. 

פרופסור טהדאני הסביר בהרצאתו על מנגנון המחלה המקובל היום בספרות ועל האופן בו הם הצליחו ליישם את הבנת המנגנון לפיתוח מכשור רפואי שעשוי לעזור לנשים עם רעלת הריון בטיפול במחלה. לדברי פרופ' נח'ול, "המכשיר הרפואי שפיתחו פרופ' טהדאני ושותפיו בגרמניה ובאוסטרליה, דומה מאוד לעקרון הפעולה של מכשיר הדיאליזה אך עובד עם סליל מיוחד וספציפי כנגד נוגדנים המשתחררים לזרם הדם של האם בזמן רעלת הריון. במספר מחזורי טיפול של המכשיר ניתן להפחית את כמות הנוגדנים המשתחררים ובכך לשפר את מצבה של האם ולמנוע את הנזק שעשוי להתפתח לאם ולעובר. יישומו של מכשיר זה מתבצע כעת באוסטרליה, גרמניה ואנגליה".

לאחר ההרצאה סייר האורח במחלקת נשים, במכון הנפרולוגי ובמכון המחקר במטרה לבחון שיתופי פעולה עם המרכז הרפואי פדה -פוריה. אורח כבוד בביקור היה  פרופ' קרל סקורצקי, המנהל הרפואי של המרכז הרפואי רמב"ם. פרופ' נח'ול סיכם ואמר, " זה כבוד גדול שאורח ומומחה ברמה עולמית מגיע וחולק את הידע המחקרי והיישומי שלו. אנו תקווה כי מפגש זה יהווה פתח להמשך שיתוף פעולה בנושא רעלת הריון זה ובנושאים נוספים  עם המרכז הרפואי העולמי  MGH שבאוניברסיטת הרווארד".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה- פוריה