בנט על רעיון ליברמן לקליטת פליטים באיו״ש: ״לא נאפשר לזה לרקום עור וגידים״ - 0404
+
צילום: שלמה מור, 0404

בנט על רעיון ליברמן לקליטת פליטים באיו״ש: ״לא נאפשר לזה לרקום עור וגידים״

האזינו לדברי השר בנט בפתח ישיבת הממשלה – מתייחס לרעיון ההזוי של ליברמן לקליטת פליטת ביהודה ושומרון, לנושא חקירת דובר שוברים שתיקה ולזליגת הירי.

בנט: ״השבוע עלה לחלל האוויר רעיון רע של קליטת מיליוני צאצאי פליטים פלסטינים, כ-6 מיליון, מסוריה, מלבנון, מירדן מרחבי העולם הערבי לתוך שטחי יהודה ושומרון – לקלקיליה ולטול-כרם.

הרעיון הזה ייצור מחנה פליטים עצום על כביש 6, יצור חלום בלהות דמוגרפי וביטחוני למדינת ישראל, ואנחנו לא נאפשר לרעיון הזה לרקום עור וגידים.

כפי שהובלנו את הממשלה ב״צוק איתן״ וכפי שהצלחנו להוביל את הממשלה בעניין הפסקת שחרור מחבלים ישראלים עם דם על הידיים – גם פה אנחנו נוביל את הממשלה לבלימת הרעיון הרע הזה".

בנושא שוברים שתיקה: ״אני מעניק גיבוי מלא לשרת המשפטים איילת שקד בעניין שוברים שתיקה. מגיע בן אדם, אומר שהוא ביצע פשעי מלחמה אכזריים נגד פלסטינים – אז צריך להעמיד אותו לדין. ואדרבה, נגלה אם הוא עבריין וצריך להיות בכלא או שהוא שקרן ומסתובב בעולם ומפיץ שקרים. צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. אני כמפקד פלוגה שרתתי בג'נין, בקבטיה, ברמאללה ובעזה. מעולם, מעולם לא הפעלנו כח שלא לצורך.״

על התקרית בסוף השבוע האחרון בגזרה הסורית אמר: ״במהלך סוף השבוע היתה זליגה של ירי סורי לתוך שטחי מדינת ישראל. לנו יש עניין להרחיק עימות מזויין מול סוריה ומול כל יריבנו ככל האפשר. הדרך לעשות את זה היא על ידי תגובה חדה ברורה ומיידית על כל הפרת ריבונות בכל גבולותינו." (הקלטה: שלמה מור, חדשות 0404).

מבזקיםלכל המבזקים