אחסון אתרים: אחסון אתר וורדפרס - 0404
אחסון אתרים: אחסון אתר וורדפרס Pixabay

אחסון אתרים: אחסון אתר וורדפרס

וורדפרס הינה אחת מהפלטפורמות המרכזיות והפופולריות כיום להקמה וניהול אתרים. על פי ההערכות, אחד מכל שלושה אתרים (ויש אומרים אחד מכל שנים) בנויים על בסיס וורדפרס. בפלטפורמה זאת ניתן להקים אתרים מכל הסוגים שניתן להעלות על הדעת. אתרים שיווקיים, אתרים עסקיים, בלוגים, אתרי עמותות, חנויות אונליין, סופרמרקטים מקוונים וכיוצא בזה. לצד חשיבותה של מערכת זאת יש חשיבות גם לאופן שבו מבצעים אחסון אתרים. לאופן שבו מבצעים את אחסון האתר יש השפעה על מהירות הגלישה ואיכותה, על האפשרות לבצע גיבויים, שחזורים, הגנה מפני איומים וכיוצא בזה. חברות האחסון נוהגות להציע חבילות אחסון מגוונות, כאשר יש מספר חבילות שיכולות להתאים עבור אתרי וורדפרס, כל זאת, בהתאם לאפיוני האתר ותעבורת הגולשים ואף בהתאם לדרישות קידום האתרים (SEO).

WordPress, נעים להכיר

וורדפרס הינה מערכת קוד פתוח, אשר מתפתחת באופן מתמיד. בתחילה, שימשה בעיקר לצורך הקמת בלוגים אך עד מהרה הפכה לפלטפורמה להקמת אתרים מכל הסוגים. כמערכת לניהול תוכן על בסיס שפת PHP, היא לכאורה מצריכה ידע בשפות תכנות ועיצוב אתרים. למעשה, היא בנויה כך שאין צורך בידע שכזה. עבור המשתמש, לא צריך להיות משנה שברקע ישנו מסד נתונים שנקרא MySQL או שניתן להטמיע ג'ווה סקריפט. ניתן אמנם להיעזר במעצבי אתרים ותכניתנים להקמת אתר אבל ניתן להשתמש בתבניות קיימות. לאחר בחירת תבנית, ניתן בעזרת תוספים, פלגינים ופיצ'רים שונים ליצור אתר מרשים ומקצועי, בקלות. זאת גם בלי לדעת אפילו מילה אחת של קוד. זוהי מערכת חינמית שתומכת בשלל שפות (וכמובן, גם בעברית). כחלק מהעניין, ניתן לבצע גם פעולת עבור אחסון אתרים לוורדפרס בצורה פשוטה וידידותית למשתמש.

אחסון אתרי וורדפרס, מה חשוב לדעת

יש יותר מאשר צורה אחת לבצע אחסון אתר. האחסון הכי בסיסי הינו האחסון השיתופי. אתרים מסוימים אפשר לאחסן בדרך אחרת, שנקראת אחסון על בסיס שרת ווירטואלי. כמו כן, עבור אתרים גדולים למדי, מקובל אחסון על בסיס שרת פרטי. מכיוון שאתר וורדפרס מבוסס על שת PHP דרוש אחסון המותאם לאתרי PHP.

מכיוון שאתרי וורפרס מאופיינים בפיצ'רים מרובים, האתר צורך משאבים בלתי מבוטלים. משאבים אלה, שמעניקים לאתר את הנראות, תוספים שמאפשרים קידום במנועי חיפוש, תוספים שמשפרים את חווית הגלישה ומאפשרים הטמעת יישומים שונים: כל אלה מחייבים אחסון איכותי. במילים אחרות, נדרש שרת חזק, שיתמוך באתר.

כאתר מחפשים שרת לצורך אחסון אתרי וורדפרס מסוג חנויות מקוונות, מקובל מאוד להשתמש בשרת אחסון ווירטואלי. רק אם בודקים ומוצאים שרת שיתופי אשר מסוגל לעמוד במשאבים של אתר הוורדפרס, ניתן לעשות שימוש באחסון מהסוג השיתופי. יש לבדוק את סוג חבילת האחסון, במה היא תומכת ומה היא מספקת.

חבילת אחסון בשילוב גיבוי

וורפרס הינה מערכת גמישה להפליא, שמאפשרת הקמה ותפעול של אתרים יפהפיים. בכל עת ניתן להוסיף שיפורים לאתר ולהפוך אותו לעדכני, בהתאם לצרכים המשתנים. הגמישות הזאת והשילוב את הממשק המרשים עם גוגל (לצורך קידום האתר) משחקים תפקיד מרכזי בבחירה לפעול על פלטפורמת וורדפרס. ניתן להגדיר ולנהל משתמשים שונים, על בסיס הרשאות, דבר המקובל מאוד באתרים מורכבים ובאתרי מסחר. ומה שחשוב עוד לדעת בעניין האחסון זה שחבילת אחסון טובה אמורה להעניק לא רק תשתית של אחסון אלא גם גיבוי. כל אתר עומד בפני פוטנציאל איומים בלתי מוגבל. תקלות עלולות להביא לאובדן של מידע או איבוד נתונים. שירותי אחסון מתקדמים אמורים להציע אפשרות לגיבויים אוטומטיים. גיבויים שנעשים באופן שוטף גם אם בעלי האתר או האדמינסטרטור לא זוכרים לבצע גיבוי יזום בתאריך כזה או אחר.

חבילות האחסון ייעודיות לוורדפרס

סוגי אתרים שונים זקוקים לחבילות אחסון שונות. יש הבדל ממשי בין אתר תדמיתי קטן לבין אתר של חברה מסחרי גדולה. יש שוני בתעבורה שצפוי למשוך אתר מקומי לבין אתר שפונה לשוק הבינלאומי. בהתאם לזאת יש לבחור את גם את החברה שמספקת שירותי אחסון וגם את סוג חבילות האחסון.

במידה וחשובה לכם תמיכה בעברית, אין ספק שיש יתרון של ממש בעבודה מול חברת אחסון אתרים אשר פועלת בארץ ומספקת שירות בעברית. אגב, השרתים יכולים להיות בארץ או בחו"ל, כאשר למנהלי האתר זה לא עניין רב משמעות. במידה וזקוקים לדומיין עבור אתר חדש, יש לדעת כי חלק מחברות אחסון האתרים מספקות גם דומיינים וכן שירותים נלווים אחרים, כגון פתרונות להאצת מהירות גלישה.

אם אתם מעריכים כי האתר צפוי לגדול עם הזמן, קחו בחשבון שבהחלט ניתן לשנות חבילות אחסון. כאשר מצטרפים לחברת אחסון, יש לבדוק מהם התנאים לביצוע שינוי חבילת אחסון ומהן העלויות למעבר בין החבילות שונות. כל חבילה נבדלת מהשנייה בשטח האחסון ובתעבורה הנתמכת. שטח אחסון בלתי מספק יפגע בביצוע האתר ובחוויית הגלישה. במידת הצורך, התייעצו עם חברת אחסון האתרים או עם מעצב האתרים שלכם בנושא זה.

לאחסון האתרים ולחבילת אחסון אתר וורדפרס שבה בוחרים יש משמעויות נוספות, כגון זמן ההתאוששות של האתר מתקלות, זמינות. שרת חזק התומך בפרוטוקולים הנפוצים, ב- MYSQL, ב-PHP וכיוצא באלה, יתמוך כראוי באתר. לחבילת האחסון יש חשיבות גם בנושאים נוספים כמו אבטחת האתר וסייבר, הקמת סאב דומיינים (אתרים נלווים), שימוש בתיבות דואר מרובות ועוד.

שירות אחסון המתאים לוורדפרס יסייע לאתר לפעול מהר ולצלוח את השדרוגים והשינויים השונים, בצורה טובה ביותר. השילוב בין היכולות הגבוהות של וורדפרס לבין אחסון המיועד לאתר מסוג זה יאפשר תחזוקה איכותית של האתר, מהירות גלישה, טעינה מהירה, שיפור ביצועים ואפילו שיפור בקידום האתר.

לייעוץ והכוונה חינם בנושא אחסון אתרים בכלל ואחסון אתרי וורדפרס בפרט – חייגו: 08-946-1432 או באימייל: [email protected]

כותב המאמר הוא מנכ"ל הוסט סנטר  / שופ סנטר פתרונות אינטרנט בע"מ

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]