כתב אישום נגד ערבים קטינים ממזרח ירושלים: "הבחינו במתפלל, לקחו אבנים והשליכו" - 0404
+
כתב אישום נגד ערבים קטינים ממזרח ירושלים: "הבחינו במתפלל, לקחו אבנים והשליכו" דוברות המשטרה

כתב אישום נגד ערבים קטינים ממזרח ירושלים: "הבחינו במתפלל, לקחו אבנים והשליכו"

חקירה מקצועית של המשטרה הובילה למעצרם של 3 קטינים ערבים, כנגדם הוגשו כתבי אישום בגין תקיפת מתפלל יהודי עטור טלית, עת שיצא מתפילה בבית הכנסת ביום שבת בבוקר בשבוע שעבר.החקירה החלה בעקבות אירוע מיום שבת בשעות הבוקר, (17.6.16), במהלכו מתפלל יהודי עטור טלית סיים את תפילתו בבית הכנסת בשמעון הצדיק ועשה דרכו ברגל לכיוון רחוב דרך שכם.

מהחקירה עולה כי שלושה ערבים שחצו את הכביש לכיוונו הבחינו בו, ומשחלף את פניהם, הסתובבו לעברו, לקחו אבנים והשליכו לעבר גבו. המתפלל שנחבל החל לרוץ מהמקום בעוד הנערים נמלטו. כוח משטרה הפועל באזור הבחין במתפלל שהחל לרוץ, השוטרים ניגשו אליו והחלו בביצוע שורת פעילויות מיידיות במעגלים קרובים ורחוקים במטרה לאתר את החשודים ולהתחקות אחר מסלול הימלטותם.

כעבור זמן קצר אותר אחד החשודים שהסתתר בחצר בית בשייח' ג'ראח. בהמשך איתרו החוקרים את זהותם של שני חשודים הנוספים, שני אחים תושבי מזרח ירושלים.

כלל החשודים, שני אחים ובן דודם תושבי מזרח ירושלים, נעצרו והובאו לתחנת שלם, שם נחקרו בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני ותקיפה הגורמת לחבלה של ממש.

במשטרה ציינו כי ככל שעלה מממצאי החקירה במשטרה עוד בשלב ראשון הוברר כמ מדובר בתקיפה על רקע לאומני של מתפלל יהודי רק בשל היותו עטור טלית. עוד נמסר מהמשטרה כי, פריסת הכוחות בירושלים וערנותם של השוטרים הפועלים במסירות אין קץ בעיר, הובילה לפענוח האירוע ומעצרם של החשודים תוך זמן קצר.