מדיניות הזגזוג של ליברמן - ח"כ אילטוב יוצא נגדו: "לא נקלוט אף פליט" - 0404
+
מדיניות הזגזוג של ליברמן – ח"כ אילטוב יוצא נגדו: "לא נקלוט אף פליט" אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מדיניות הזגזוג של ליברמן – ח"כ אילטוב יוצא נגדו: "לא נקלוט אף פליט"

ליברמן שוב זגזג או שבמפלגתו שלו אין אחידות דעים? ח"כ רוברט אילטוב התראיין לרדיו "גלי ישראל" והבהיר כי מפלגתו לא נוגעת בסוגיית הפליטים: "אנחנו לא נוגעים בסוגיית הפליטים. הפליטים צריכים להשאר איפה שהם".

הדברים מנוגדים לחלוטין לדבריו של ראש המפלגה שלו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שייתכן והחליט לחזור בו לאחר שדבריו הותקפו בצדק ע"י השר נפתלי בנט.

כזכור, ליברמן אמר כי יש לאפשר קבלת פליטים לתוך שטחי יהודה ושומרון, אך לא לגבולות 67. ליברמן צייץ כי מבחינתו אפשר להכניסם לשכם, חברון או קלקיליה. הרבה מחשבה לא השקיע ליברמן בדבריו וזכה מיד לתגובה הולמת מצידו של בנט. "לא, איווט. זו שגיאה חמורה ולא נאפשר זאת. אף צאצא של פליט פלסטיני לא חוצה את הירדן לשטחי ארץ ישראל. מי שיכניס מיליוני צאצאי פליטים פלסטינים ליהודה ושומרון יחריב את הרוב היהודי שהשגנו בין הים לירדן".

בנט השיב לו, "לא, איווט. זו שגיאה חמורה, ולא נאפשר זאת. אף צאצא של פליט פלסטיני לא חוצה את הירדן לשטחי ארץ ישראל. מי שיכניס מיליוני צאצאי פליטים פלסטינים ליהודה ושומרון יחריב את הרוב היהודי שהשגנו בין הים לירדן. הם חיים בלבנון? שיהפכו שם לאזרחים. חיים במצרים או ירדן? שיתאזרחו שם ובכלל, ממתי סטטוס ״פליט״ עובר בירושה מדור לדור? רק אצל הפלסטינים.

אזכיר לך: במלחמת העצמאות נוצרו 650,000 פליטים יהודים שגורשו מארצות ערב. הם הגיעו לישראל והפכו מיד לאזרחי ישראל, כמובן. בעיית צאצאי הפליטים הפלסטינים תיפתר במקום מגוריהם (לבנון, סוריה, ירדן, עיראק וכו), לא בין הירדן לים. יש מספיק שטח במדינות ערב (פי 300 מישראל!) ואין צורך להכניסם לכאן. להביא מיליוני פלסטינים לקלקיליה שעל כביש שש זהו חלום בלהות דמוגרפי ובטחוני. לכן איווט: אף פליט לא חוצה את הירדן. לא קווי 67 ולא קווי 48. אנחנו לא נאפשר לזה לקרות".

האם ליברמן שלח את אליטוב להרגיע את המצב לאחר שהבין שטעה טעות חמורה? כך או אחרת, קשה להבין מדוע ליברמן יורה פעם אחר פעם מבלי לחשוב ושולח אמירות שאין להן שום כיסוי. רק נזכיר את פשרת הנייה ו-48 השעות ואת פרשת אלאור אזריה. מי שרוצה, יכול להזכר גם בהבטחתו להרוס בתים ערביים בלתי חוקיים ליד סוסיא (תיעוד מצולם פורסם בחדשות 0404).