24 שנים ברציפות בזיכרון יעקב: מסורת של תרומה ביום הזיכרון - 0404
+
24 שנים ברציפות בזיכרון יעקב: מסורת של תרומה ביום הזיכרון מיקי פריידין, דוברות מד"א

24 שנים ברציפות בזיכרון יעקב: מסורת של תרומה ביום הזיכרון

לצד הטקסים הממלכתיים לציון יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה, שייערכו ברחבי הארץ בשבוע הבא, יציינו בזיכרון יעקב את יום הזיכרון גם בטקס קהילתי, שמטרתו התרמת דם בקרב הציבור להצלת חיים. מאז שנת 1997 מקיימים בזיכרון יעקב את המסורת של הצלת חיים לזכר הנופלים, וזו תהא השנה ה-24 ברציפות למבצע ההתרמה. לאורך 24 השנים נאספו במסגרת המבצע המיוחד למעלה מ-4,500 מנות דם שסייעו להציל את חייהם של כ-13,500 איש.

התרמת הדם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תיערך ב-8.5 בין השעות 08:00 ל-14:00 במדרחוב במסעדת 'הוביט', בניידות הדם בשמורה ובדרך שרה (מעל נווה הברון), בניידת התרמה נוספת 'במול זכרון' על כביש 4 ובפינת הנדיב והמייסדים. את התורמים הרבים הצפויים להגיע, יקבלו צוות מתרימי הדם משירותי הדם של מד"א.

שמעון רדליך, נשיא כבוד ארגון תורמי הדם ויוזם ההתרמה: "בזכות כל מנה ניתן להציל את חייהם של 3 בני אדם, ובנוסף תרומת הדם גורמת לחידוש כדוריות אדומות – כלומר, היא מרעננת לנו התורמים את החיים, לצד מתן הרגשת סיפוק עצומה של נתינה אנונומית להצלת חיים. היוזמה שהצלחנו להנהיג בזיכרון יעקב של התרמה מושבתית פעמיים בשנה היא זכות וגאווה גדולה ולתפארת מדינת ישראל".

סמנכ"לית שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער: "למנות הדם הנתרמות מדי יום ברחבי הארץ יש חשיבות רבה בהצלת חייהם של חולים ופצועים. היוזמה להתרמה קהילתית של כל המושבה בזיכרון והישובים בסביבה פעמיים בשנה היא מרגשת ומהווה מודל לחיקוי במיוחד בגלל המועד של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אני קוראת לכל הציבור להגיע ולתרום דם בנקודות ההתרמה ברחבי הארץ".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com