פוסט שקרי ברשת החברתית הציג "קשיש" שמסרבים להחזירו לביתו ששופץ. צפו באמת - 0404
+

פוסט שקרי ברשת החברתית הציג "קשיש" שמסרבים להחזירו לביתו ששופץ. צפו באמת

בניגוד למידע שקרי המופץ ברשת החברתית, כדאי לשים דברים על דיוקם. המבוגר בן ה-62 (ממש לא קשיש) מקריית אתא (מרדכי) לא הוצא בכוח מדירתו ששופצה בקריית אתא (גם אני תרמתי לו), הדירה לא נלקחה ממנו ומעולם לא סיממו אותו בכדורים. חבל שגורמים שונים, שמטרתם אינה ברורה, גורמים למידע שקרי לרוץ במרחבי הרשת.

הסיפור האמתי: מרדכי חי בביתו בזוהמה. החליט גורם מסוים, וסיבותיו עמו, (לא אפרט בשלב זה) לעזור לשפץ לו את הבית. אנשים טובים הגיעו למקום, כולל חברת עמיגור, והחלו בשיפוץ הבית. אני אישית תרמתי, רכשתי מוצרי ניקיון, קניתי לו בגדים חדשים ומוצרים נוספים שביקש ממני. אני בקשר עם מרדכי ומגיע לבקר אותו מידי פעם. בפניי אמר כמה פעמים (הכל מתועד) שהוא מאושר ולא רוצה לשוב הביתה מבית ההורים שבו הוא נמצא. גם השבוע חזר על הדברים. יתירה מכך, מרדכי שאל אותי (מתועד) אם השכנים שלו ירביצו לו ובשלב הזה אני מעדיף לא להוסיף פרטים.

ברשת מופץ שקר! דירתו לא הועברה לאף אחד והיא שלו, כחוק. יש לי אישור לכך מכל הגורמים הרלוונטיים. במידה וירצה לשוב לדירתו – הוא ישוב אליה באותו הרגע שירצה. הוא פשוט לא רוצה. הדירה לא ניתנה לשום זוג צעיר והמידע על כך שקרי! הדירה לא הועברה לאף אחד אחר!

ביום שלישי האחרון מינה בית המשפט אפוטרופוס על מרדכי ויש מי שמנהל את ענייניו בדרך הנכונה והראויה ובהסכמתו המלאה. הרווחה כלל לא קשורה בעניין ולא החליטה עבורו – כך שגם המידע הזה בעניין מחלקת הרווחה, רחוק מלהיות נכון.

מעולם לא סיממו את מרדכי בכדורים בבית ההורים, כפי שהפיצו שכניו. כל מי שמפיץ מידע כזה מסתכן בהוצאת דיבה. אגב, עוד לא שמעתי על כדור שיכול לסמם בן אדם שיגיד שהוא לא רוצה הביתה.

לסיום, כולנו פעלנו מתוך מטרה לעזור למרדכי ולא לארבע קירות. מרדכי הוא העיקר והוא מאושר כעת, שמח, יש חברים סביבו, סביבה דואגת, הוא מתקלח כל יום, אוכל טוב, נראה מעולה. הוא החשוב ולא שום דבר אחר!

מי שרוצה לבוא לבקר את מרדכי איתי יחד, לראות בעצמו ולשמוע אותו – מוזמן! (בסרטון: מרדכי מבהיר שטוב לו בבית האבות, הוא מחייך ומאושר בין חברים חדשים שהכיר. בתמונה המצורפת בתגובה: דנית היקרה שסייעה למרדכי, מרדכי שמאושר כיום מאוד ואני).

*אציין שהמידע, הסרטון והתמונה מפורסמים באישורו של מרדכי.