מועצה אזורית שומרון חושפת: מהלך ההסברה שמביא את הקולנוע הישראלי לשומרון - 0404
+
מועצה אזורית שומרון חושפת: מהלך ההסברה שמביא את הקולנוע הישראלי לשומרון

מועצה אזורית שומרון חושפת: מהלך ההסברה שמביא את הקולנוע הישראלי לשומרון

לאחרונה פורסמו ידיעות בכלי תקשורת ערבים על מאחז חדש שהוקם בשומרון. היום חושפת מועצה אזורית שומרון את מהלך ההסברה חסר התקדים של המועצה האזורית שומרון שמתעתד למשוך לשומרון את הקולנוע והטלוויזיה הישראלים.

כחלק מהמהלך אותו מוביל ראש המועצה האזורית שומרון מצטלם בימים אלו סרט פנטזיה לילדים באורך מלא בישוב הציורי "נופים" שבשומרון באתר ההיסטורי והארכיאולוגי "חירבת שחאדה", בו מצויים בין השאר שרידי חווה חקלאית מימי בית שני והוא נחשב לאחד מאתרי התיירות היפים באיזור הצופה על עמק נחל קנה הירוק.

הסרט, בו משתתפים מיטב כוכבי הילדים ומככב בניהם יובל המבולבל, הוא צעד ראשון במהלך. כחלק מהמהלך המועצה האזורית שומרון תעודד יצירה קולנועית בשומרון, תמשוך אמנים ותסריטאים מובילים לכתוב באופן חיובי על החיים בשומרון ועל מרקם החיים הייחודי. כבר היום נרשמת התעניינות רבה בתעשיית הקולנוע ובברנז'ת האמנים במהלך הזה.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "שמנו לנו למטרה לשים את השומרון בלב הקונצנזוס הישראלי. חלק מזה הוא הבאת הקולנוע הישראלי להכיר את השומרון. אני מאמין שבעקבות הסרט הזה עוד סרטים רבים יצולמו בשומרון. מדובר במרחב גדול בעל נופים רבים ומגוונים כולם עוצרי נשימה ואוכלוסייה מסבירת פנים ששמחה לעזור ולקחת חלק. אני מאמין שעוד נהפוך את השומרון לבירת התרבות של ישראל. כבר עכשיו אנחנו במגעים להבאת הפקות קולנוע נוספות לשומרון בדגש על סרטים וסדרות טלוויזיה העוסקות בשומרון בנופיו ובאנשיו".

סרט הילדים המדובר הוא סרט הילדים הישראלי המושקע ביותר שיצא עד היום למסך הגדול. והוא סרט פנטזיה של יובל המבולבל שייקרא: "יובל גיבור בעננים" הצפוי כאמור לצאת בקיץ 2018 לאקרנים.

הסרט מצטלם במספר לוקיישנים: נופים בשומרון, נבי מוסא, פארק הירקון, מערות בית גוברין, חוף תל אביב ובסינמה סיטי. (צילום: יח״צ).