יחידת שיטור עירוני חדשה נחנכה בקריית שמונה: "על מנת לחזק את ביטחון התושבים" - 0404
+
יחידת שיטור עירוני חדשה נחנכה בקריית שמונה: "על מנת לחזק את ביטחון התושבים" דוברות המשטרה

יחידת שיטור עירוני חדשה נחנכה בקריית שמונה: "על מנת לחזק את ביטחון התושבים"

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ומפכ"ל המשטרה, רב ניצן רוני אלשיך, יחד עם מפקד המחוז הצפוני ובכירים נוספים, חנכו היום (חמישי) יחידת שיטור עירוני חדשה בקריית שמונה.

יחידה זו מצטרפת לכ-50 יחידות שיטור עירוניות שנחנכו בשנים האחרונות ברחבי ארצנו. היחידות מורכבות משוטרי סיור של משטרת ישראל ופקחי הרשות המקומית ותפקידה לטפל ולמנוע כל פגיעה באיכות החיים של התושבים כדוגמת מקרים של רעש, אלימות ובריונות כביש.

השר ארדן אמר במהלך הטקס כי "השיטור העירוני הוקם על מנת לחזק את ביטחון התושבים בעיר שבמשך כל השנים וגם כיום, משמשת כמגן הצפוני של המדינה. השיטור העירוני משפר מאוד את יכולת האכיפה של הרשויות המקומיות ומסייע למשטרת ישראל בפעולות למניעת אלימות ועבירות שפוגעות באיכות החיים המגיעה לתושבי קריית שמונה, כמו בכל עיר אחרת בישראל".

המפכ"ל אמר כי "טיפול המשטרה בעבירות איכות חיים ושינוי הנורמות הקשורות אליהן, מייצר תרבות מתחשבת יותר ואלימה פחות. התוצאות הראשוניות בטיפול בבעיות מסוג זה במסגרת תכנית האמו"ן (אסטרטגיה, מניעה ומיקוד ניהולי), מוכיחות עד כמה השינוי אפשרי ומעשי. המודל של השיטור העירוני, יצא לדרך בשנת 2011 בהקמת 13 יחידות, ונכון להיום פועלות 50 יחידות שיטור עירוני ברחבי הארץ. יחידות השיטור העירוני תורמות לחיזוק הקשר בין המשטרה והקהילה ברשויות השונות, מחזקות באופן משמעותי את מערך הסיור, ומשפרות את איכות חייהם ואת ביטחונם האישי של התושבים. אין לי ספק שאזרח המקבל שירות של שיטור עירוני בנושאים שמטרידים אותו, מרגיש שהמשטרה שם בשבילו גם לדברים הקטנים שקובעים את איכות חייו- שם אנחנו כארגון רוצים להימצא".