ראש אמ"ן: "אם אויבנו היו יודעים כמה אנחנו יודעים עליהם, הם היו נמנעים מעימות נוסף" - 0404
+
ראש אמ"ן: "אם אויבנו היו יודעים כמה אנחנו יודעים עליהם, הם היו נמנעים מעימות נוסף" דובר צה"ל

ראש אמ"ן: "אם אויבנו היו יודעים כמה אנחנו יודעים עליהם, הם היו נמנעים מעימות נוסף"

ראש אגף המודיעין, אלוף הרצי הלוי, התייחס בכנס הרצליה 2017 לחיזבאללה ואיראן ואמר כי ארגונו של נסראללה פועל בגבול ישראל בחסות של "ארגון ירוק" ואיראן פועלת להקים תשתיות של ייצור נשק עצמי ומדויק בלבנון.

הלוי: "אם העולם רוצה מזרח תיכון שמתרחק ממלחמות הוא חייב להתארגן נגד ההשפעה האזורית של איראן. אנחנו רואים את חיזבאללה מגיע לטווח של זריקת אבן מהגבול שלנו בחסות של ׳ארגון ירוק׳ שמאפשרת לו להתמקם ממש על הגדר. לבנון יכולה לשגשג, אך חיזבאללה עלול לגרור אותה למטה פעם נוספת. לבנון צריכה לבחור והעולם צריך לעזור לה לבחור".

"בשנה האחרונה איראן פועלת להקים תשתיות של יצור נשק עצמי ומדויק בלבנון ובעיראק", אמר אלוף הרצי הלוי והוסיף: "איראן שיגרה השבוע טיל קרקע קרקע מדויק לעבר מטרות דאעש בסוריה. זה לא היה מדויק. בואו נגיד שדאעש ספג מכות כואבות מאלה. מעורבותה האזורית של איראן בשילוב ייצא האמל"ח לארגוני טרור, הופכת אותה למערער היציבות מספר 1 באזור".

הלוי התייחס לרצועת עזה ואמר: "ישראל הכניסה לרצועת עזה מאז "צוק איתן" מעל 7 מיליון טון של חומרי בנייה. עם כמות כזאת היה ניתן לבנות את ברג' ח'ליפה 14 פעם. הסיוע שנכנס לעזה משמש לבניין כוח. אין לעצור את הסיוע, אך יש לוודא שהוא מגיע לרווחת האזרחים ולא להתחמשות חמאס".

הלוי שלח מסר לאויבינו: "העוצמה של ישראל מרתיעה את האויבים שלנו בכל החזיתות והסבירות למלחמה רחבה נותרת נמוכה. אני מאמין שאם אויבנו היו יודעים כמה אנחנו יודעים עליהם, הם היו נמנעים מעימות נוסף".