בנט: "130 אלף רקטות וטילים מכוונים על ערי ישראל" - 0404
+
בנט: "130 אלף רקטות וטילים מכוונים על ערי ישראל" הבית היהודי

בנט: "130 אלף רקטות וטילים מכוונים על ערי ישראל"

השר בנט נשא דברים במסגרת ראיון ב״כנס הרצליה״ במרכז הבינתחומי. בין היתר התייחס בנט לנושא חיזבאללה, עזה, התהליך המדיני והכלכלי:

בנט: "האיום הכי משמעותי זה חיזבאללה. כקצין בשנות ה-90 נלחמתי מול חיזבאללה. הם היו ארגון יחסית קטן ולא מאיים כי היינו שם בחיכוך מתמיד, אמנם עם מחיר, אבל אותו חיכוך מתמיד מנע יצירת איום כה גדול. היום אנחנו מדברים על 130 אלף רקטות וטילים שמכוונים על ערי ישראל. כדי למנוע עימות, עלינו ליצור משוואה לפיה לבנון שווה חיזבאללה וחיזבאללה שווה לבנון. ברגע שמדינת לבנון תדע שמבחינתנו אנחנו לא רואים את חיזבאללה כיצור אוטונומי אלא הם חלק מממשלת לבנון, אני חושב שיש בזה למנוע את העימות הבא".

בנושא עזה, ועל סוגיית השבויים הדר גולדין ואורון שאול אמר: "בעזה ובכל החזיתות האינטרס הישראלי העליון הוא לדחות ולמנוע את העימות הבא. אבל אם נקלע לעימות בעזה נכריע אותו בצורה מוחצת וברורה. כשר בקבינט שיזם את הכניסה לצוק איתן להשמדת המנהרות, אני מחויב להחזיר אותם הביתה. מבחינתי המשימה לא הושלמה עד שהם יחזרו."

בנוגע לתהליך מדיני: "אני לא מודאג מתהליך מדיני. אנחנו חפצים בשלום, השאלה היא מה התכלית, מה קורה בתהליך מדיני. למה אנחנו צריכים לשלם במטבע קשה תמורת הזכות לשבת עם אבו מאזן?"

בנוגע לתכנית הבנייה בקלקיליה: "כמו שהצלחנו להוביל את הקבינט בצוק איתן וכמו שהצלחנו בחוק ההסדרה ובמניעת שחרור מחבלים, כך נצליח להוביל את הממשלה גם בבלימת התוכנית המסוכנת הזו של יצירת סיכון באזור עוטף כפר סבא".

עוד הוסיף ואמר: "אנחנו עדים בימים האחרונים ובתקופה האחרונה לספורט חדש: לקחת אנשים שהיו "באיגרא רמה" ולהנחית אותם ל-"בירא עמיקתא".  מי שפשע – מקומו בכלא. אולם, אנשי עסקים הם לא האויב. אנחנו צריכים לתמוך בכל יזם שמוכן להשקיע את כספו ולייצר מקומות עבודה במדינת ישראל. יזמי ישראל הם גיבורים ואנחנו צריכים להעצים אותם, לחזק אותם, להקל עליהם ולפתוח את הפקקים כדי לייצר פה עוד ועוד מקומות עבודה טובים".