פרשת ההתעללות באשקלון: בת 16 מואשמת באונס בת 12 וסחיטה בכוח - 0404
+
פרשת ההתעללות באשקלון: בת 16 מואשמת באונס בת 12 וסחיטה בכוח 0404

פרשת ההתעללות באשקלון: בת 16 מואשמת באונס בת 12 וסחיטה בכוח

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד קטינה כבת 16 מאשקלון, במסגרת פרשת התעללות פיזית ונפשית קשה בקטינה שטרם מלאו לה 13, אף היא מאשקלון. כתב אישום נוסף הוגש נגד אבראהים אידריס, אזרח סודני תושב אשקלון כבן 30, בין היתר בגין אינוס הקטינה וקבלת שירות של מעשה זנות מצד המתלוננת.

 על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוית מרום, הנאשמת והמתלוננת הכירו מאז מרץ 2017, ושררו ביניהן מעין יחסי חברות, שהושתתו על כך שהמתלוננת חששה מפני הנאשמת וסרה למרותה.

כתב האישום מתאר מסכת של התעללות חמורה ואכזרית, גופנית ונפשית מצד הנאשמת כלפי המתלוננת, לרבות צירוף קטינים נוספים למסכת ההתעללות.

 כעולה מכתב האישום, החל מחודש מאי 2017, דרשה הנאשמת מהמתלוננת כי תעביר לה סכומי כסף שונים תוך שהיא מאיימת עליה באיומים שונים ובין השאר, שאם לא תשיג לה סכומי כסף שונים – תניח מטען חבלה מתחת לרכבה של אמה, תשרוף את ביתה, תדקור אותה, תדקור ותכה את אחיה. הנאשמת אף תקפה את המתלוננת פעמים רבות, יחד עם קטינים אחרים, בכדי להניע אותה להעביר לה את סכומי הכסף המבוקשים. כתוצאה מכך, המתלוננת העבירה לנאשמת מדי יום או בתדירות דומה, סכומים הנעים בין 100 ל-150 ₪.

כך למשל, באחד האישומים מתואר כיצד הגיעה המתלוננת למפגש עם הנאשמת ועם שתי קטינות נוספות – א' כבת 13.5 וב' כבת 14.5, בחוף הים של אשקלון. המתלוננת מסרה לנאשמת סכום כסף בהתאם לדרישתה. במעמד זה איימה הנאשמת על הקטינה א' שתתקוף את המתלוננת על כך שאיחרה במסירת התשלום, אחרת תכה אותה. בעקבות האמור תקפה הקטינה א' את המתלוננת בכך שמשכה בשערותיה ושפכה עליה מים. הקטינה ב' תקפה אף היא במעמד זה את המתלוננת ומשכה בשערותיה עד אשר גופה הוטח ארצה.

מספר ימים לאחר מכן, מתואר אירוע נוסף בחוף הים באשקלון בו לקחו חלק הנאשמת והקטינות א' וב'. באירוע זה חפרו הנאשמת והקטינה ב' בור בחוף הים באשקלון, הקטינה ב' מילאה בו מים והנאשמת דחפה את ראשה של המתלוננת לבור המים והיא והקטינה ב' העיפו חול על ראשה של המתלוננת. לאחר אירוע זה הורתה הנאשמת למתלוננת להשיג לה סכומי כסף נוספים, כשהיא מורה לה לעבור בבתים הסמוכים לחוף ולבקש סכומי כסף. המתלוננת עשתה כן, וכעבור זמן קצר שבה לחוף כשבידה סכום של 100 ₪, אותם העבירה לנאשמת.

בהמשך לאירוע זה, נסעו המתלוננת, הקטינות א' וב' והמתלוננת במונית לכתובת מגורים באשקלון בה התגורר הנאשם איברהים אידריס יחד עם שניים נוספים. לאור היכרותה של הנאשמת עם השלושה, ידעה כי יסכימו לקבל שירותי מין מהמתלוננת תמורת תשלום. כחלק ממסכת הסחיטה, הודיעה הנאשמת למתלוננת כי עומדות לרשותה 10 דקות להעביר לה סכום של 300 ₪, או שתקרא לגבר אשר יקיים עימה יחסי מין בתמורה לסכום הנ"ל. המתלוננת, שחששה מהנאשמת, עלתה לדירה של הנאשם וחבריו, ביקשה את הסכום האמור והציעה לשלושה "לעשות דברים" בתמורה לסכום הנ"ל. תחילה סורבה, ומששבה והציעה זאת פעם נוספת, נעתר הנאשם להצעה וסיכם עם המתלוננת כי ייפגש עימה מחוץ לדירה בעוד כשעה.

בזמן שהמתינו לנאשם בסמוך לדירה, תקפו הנאשמת ושתי הקטינות בצוותא את המתלוננת בכך שמשכו בשערה, הטיחו את ראשה ארצה ובעטו בראשה. לאחר שהנאשם ירד מהדירה, הציעה לו הנאשמת שירותי מין מהמתלוננת, והנאשם השיב בחיוב וסיכם עם הנאשמת שישלם סך של 300 ₪ תמורת שירותי המין שיסופקו לו. הנאשמת הציעה שירותי מין מהמתלוננת תמורת 300 ₪ גם לשניים הנוספים שהתגוררו עם הנאשם, אך מאחר והיו ברשותם רק 100 ₪, הנאשמת דחתה את הצעתם. הנאשם אידריס בעל את המתלוננת בפרדס סמוך ולאחר מכן מסר לנאשמת 200 שקל.

בגין אירוע זה הוגש כתב אישום כנגד הנאשם ויוחסו לו עבירות אינוס ודין לקוחו של קטין בכך שקיבל שירות של מעשה זנות מהמתלוננת.

כתב האישום כנגד הנאשמת מייחס לה בגין אירוע זה עבירת אינוס בכך שגרמה לכך שהנאשם יבעל את המתלוננת וכן עבירה של הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות תוך ניצול קטינים לזנות, בכך שהביאה את המתלוננת למעשה זנות עם הנאשם, תוך שימוש בכוח, לחץ או איומים עליה.

באישום נוסף מתואר כיצד הנאשמת יחד עם הקטינים ג' וד', בני גילה של המתלוננת (טרם מלאו להם 13) תקפו את המתלוננת באלימות לאחר שהמתלוננת מסרה לנאשמת סכום כסף כפי שנדרשה. בהמשך הצטרפה גם הקטינה א', ושלושת הקטינים והנאשמת תקפו את המתלוננת תוך שהקטין ג' אוחז במתלוננת ומאפשר בכך לאחרים לתקוף אותה. באותו אירוע הציתה הנאשמת את שיערה של המתלוננת וכיבתה סיגריות בוערות על פניה של המתלוננת כשש פעמים. לאחר מכן אחזה הנאשמת ברגל שבורה של כסא פלסטיק, הניחה אותו מתחת לסנטרה של המתלוננת וניסתה לחנוק אותה, כשהיא מניפה את המתלוננת באויר באמצעות רגל הכסא, תוך שהמתלוננת משמיעה קולות חנק והנאשמת צוחקת.

במעמד זה גם הקטינה א' תקפה את המתלוננת בכך שמשכה בשיערה, בעטה בה בכל חלקי גופה, הטיחה אותה ארצה, הכתה בה באגרופים וכיבתה אף היא, פעמיים, סיגריות בוערות על פניה של המתלוננת ומעכה פחית על ראשה. בנוסף, אחז ג' בענף עץ דקל ודקר את המתלוננת בבטנה התחתונה, סמוך לאיבר מינה, והוסיף וסטר לה על פניה והטיחה ארצה מספר פעמים, ביחד עם ד', אשר אף הוא סטר למתלוננת על פניה, חנק אותה, הטיחה ארצה ובעט בראשה מספר פעמים.

רק התערבות מצד שני קטינים המכירים את המתלוננת ואשר עברו במקרה במקום, קטעה את מסכת ההתעללות, לאחר שהורו למתלוננת לבוא איתם. בטרם עזיבתה של המתלוננת את המקום, הודיעה הנאשמת למתלוננת כי היא "קונסת" אותה על סך של 3000 ₪. כתוצאה ממעשי הנאשמת והקטינים האחרים נגרם למתלוננת דימום בשפתיה, וכן בבטנה התחתונה סמוך לאיבר מינה וכן נגרמו לה חבלות בחלקי גופה.

יום למחרת, לפי כתב האישום, התרחש אירוע נוסף בו נפגשו הנאשמת, הקטינה א', הקטינה ה' כבת 13.5, והמתלוננת בסמוך לתחנה המרכזית באשקלון. הנאשמת דרשה מהמתלוננת סכום כסף נוסף בטענה כי היא "פתחה" עליה במשטרה. הנאשמת סטרה על פניה של המתלוננת, בעטה בה מספר בעיטות, הניחה את ידיה סביב צווארה של המתלוננת וחנקה אותה, תוך שהיא דורשת מן המתלוננת לשלם לה. מיד לאחר מכן, אחזה הנאשמת ברגל שבורה של כסא פלסטיק, הניחה אותו מתחת לסנטרה של המתלוננת וניסתה לחנוק אותה, כשהיא מניפה את המתלוננת באוויר באמצעות רגל הכסא. המתלוננת השמיעה קולות חנק והנאשמת צחקה ושחררה אותה.

בהמשך הרימה הנאשמת חתיכת זכוכית שבורה מהרצפה, תקעה אותה באחת מכוויות הסיגריות אשר היו על פניה של המתלוננת, והקיזה דם מפניה של המתלוננת. הקטינה א' תקפה אף היא את המתלוננת בכך שהשליכה לעברה מטף כיבוי אש ומנגל, סטרה למתלוננת על פניה ובעטה בה. המתלוננת והנאשמת המשיכו לתקוף את המתלוננת באכזריות וגרמו לפציעתה באוזנה. לבסוף, קשרה הנאשמת את פיה של המתלוננת באמצעות חולצה השייכת לקטינה ה', בעוד המתלוננת מדממת כתוצאה ממעשיהם,  והקטינה א' צילמה את המתלוננת במעמד הנ"ל. רק התערבות מצד עוברת אורח, אשר עברה במקום, גרמה לנאשמת לחדול ממעשיה.

 כתב האישום מייחס לנאשמת גם עבירות של סחיטה באיומים וסחיטה בכוח, אשר ביצעה הנאשמת בקטינה ב', אשר לקחה חלק בחלק ממסכת ההתעללות במתלוננת. הנאשמת דרשה מהקטינה ב' במהלך שנת 2016 במספר רב של הזדמנויות להעביר לה סכומי כסף שונים. הקטינה בשל חששה מהנאשמת העבירה לה סכומי כסף שונים במספר הזדמנויות בסך כולל של כ-1000 ₪. במקרים בהם לא העבירה הקטינה לנאשמת כסף כאמור, הניעה את הקטינה לעשות כן בכך שסטרה לה על פניה ובעטה בה.

 כתב האישום מייחס לנאשמת עבירות של סחיטה באיומים וסחיטה בכוח, אינוס, הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות תוך ניצול קטינים לזנות, התעללות בקטין או חסר ישע, תקיפת קטין או חסר ישע. עם הגשת כתבי האישום נגד הנאשמת ואידריס ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.