בית האבות של העדה הספרדית בחיפה זכה בפרס המצוינות לשנת 2017 - 0404
+
בית האבות של העדה הספרדית בחיפה זכה בפרס המצוינות לשנת 2017 שרון עזרן

בית האבות של העדה הספרדית בחיפה זכה בפרס המצוינות לשנת 2017

"בית אברהם" בית האבות של העדה היהודית הספרדית בחיפה, זכה במקום הראשון בפרס ע"ש משפחת גליקמן לשנת 2017 לקידום ועידוד המצוינות בזקנה. הפרס הוענק בכנס אשל, שנערך לארגונים שהוכיחו חדשנות, מקוריות, יוזמה ויישום של תוכניות בתחום השירותים החברתיים למען הזקנים בישראל.

ועדת "פרס גליקמן" למצוינות  החליטה כי הפרס במקום הראשון יוענק לבית האבות של העדה היהודית הספרדית בחיפה על הפעלת המיזם "חיפה שלי- זיכרונות העבר נשמרים לעתיד", שהיה משותף לבית האבות ולארכיון חיפה וכלל פעילות מקורית של דיירי בית האבות בדגש על הקשר בין בית האבות לקהילה. כמו כן צוין כי המיזם תרם לקשר הבין דורי והעניק השראה וכלים לפיתוח תוכניות דומות

במערך השירותים לזקנים ברחבי הארץ. בסרטון שהופק והוצג בטקס חלוקת פרס גליקמן סיפרו הדיירות והדיירים שהשתתפו בתוכנית על החוויות שעברו והתרומה של הפרויקט עבורם. במסגרת המיזם, וותיקי חיפה המתגוררים בבית האבות ומשתתפי מרכז היום שבמקום, ציירו את מה שהם זוכרים מהעבר בעיר. דיירים אחרים העלו על הכתב את זיכרונותיהם. בתום הפרויקט שנמשך כשנה בהדרכת  התקיימה בבית האבות תערוכה מרשימה של הציורים והכתבות שעשו הדיירים.

את המיזם הייחודי הגתה חן רמלר, רכזת פרויקטים לתיעוד וקשרי קהילה בארכיון העיר של עיריית חיפה והוציאה אותו לפועל בעזרתה של טניה סבסטיאנוב, רכזת התרבות  בבית האבות הספרדי,

משפחת גליקמן מסן דייגו תורמת שנים רבות לקידום ועידוד הטיפול בזקנים בארץ. בית האבות של העדה הספרדית בחיפה זכה גם לפני 5 שנים במקום הראשון בפרס חשוב זה.

שרון עזרן

שרון עזרן