מתחרים על הצלת חיים - 0404
+
מתחרים על הצלת חיים פיוטר פליטר

מתחרים על הצלת חיים

תחרות ראשונה מסוגה ויוצאת דופן התקיימה לאחרונה בקריה הרפואית רמב"ם, בין צוותים של חדרי מיון ילדים מכל הארץ. מדובר בתחרות סימולציה המדמה הצלת ילד שמגיע לחדר טראומה במיון ילדים.

מדובר ביוזמה של החוג לרפואה דחופה בילדים ובמסגרתה התכנסו בבית החולים 12 צוותים – כל צוות מבית חולים אחר, עם המדים הייחודיים לו, אבל עם מטרה משותפת – הצלת חיי ילדים. הצוותים נבדקו ברמת המקצוענות שלהם בהחייאת ילדים במצבי חרום רפואיים ובהחייאת טראומה. תחרויות סימולציה מסוג זה נהוגות שנים רבות בארה"ב ובאירופה במסגרת כנסי רפואה דחופה. השנה, צוות מיון ילדים ברמב"ם, בהנהגתו של ד"ר אורן פלדמן, רופא בכיר במיון ילדים רמב"ם, יזם וארגן לראשונה את קיום התחרות בארץ.

פיוטר פליטר

במסגרת התחרות, כל קבוצה התמודדה עם תרחישים שונים בתחום החייאת הילדים, אשר דומו על ידי שימוש בבובות חכמות – בובות בעלות יכולת נשימה, דופק וחיווי קולי, הניתנות לחיבור למוניטור ומגיבות למתן טיפול או ביצוע פעולות מצילות חיים על ידי הצוותים המטפלים. בסוף כל מקצה תחרותי הקבוצות קיבלו ניקוד והתבצע תחקיר וידיאו בתום כל תרחיש. הצוותים המתחרים היו בנויים מרופא רפואה דחופה ילדים, רופא ילדים ו-2 אחיות, בדומה לצוותים הנמצאים והמקבלים את פני הילדים בחדרי ההחייאה במחלקות לרפואה דחופה.

מי ניצח ב"אירוויזיון" הזה של צוותי החירום במיוני ילדים? את המקום הראשון קטף צוות מבית החולים "כרמל" בחיפה, בעוד שאת המקום השני קטף הצוות של רמב"ם. כבוד חיפאי!