ימין או שמאל? – על המוח של מעצבים גרפיים - 0404
+
ימין או שמאל? – על המוח של מעצבים גרפיים יח"צ

ימין או שמאל? – על המוח של מעצבים גרפיים

אם המוח שלנו הוא כמו מפקדה והגוף הוא החילות המבצעות, הרי שכל חלק במוח אחראי על חיל אחר. את העובדה כי המוח שלכם מורכב משתי המיספרות שונות אתם בטח כבר יודעים, אבל האם ידעתם כי המיספרה ימין היא זו המקושרת למיומנויות האמנות והעיצוב? בעוד שההמיספרה השמאלית היא ה"רציונאלית" וה"ריאלית" (כלומר, הבוגר שבחבורה), ההמיספרה הימנית היא זו החושבת באופן אסוציאטיבי, מעבדת מידע באמצעות החושים, פועלת באופן אסוציאטיבי, מפעילה ומקושרת לרגשות ומפקדת על התפקודים החזותיים המרחביים של האדם. יחד, שתי ההמיספרות אחראיות להולדתן של יצירות האמנות הגדולות ביותר בהיסטוריה.

מעצבים גרפיים הם הבסיס של עולם השיווק, הפרסום, התדמית והתקשורת. כדי להשתלב בעולם הזה, עלינו לרכוש את הכלים הטכניים הדרושים. בלימודי עיצוב, עלינו לדעת לא רק לשלוט בכלים הטכניים הבסיסיים. הרבה לפני כן, עלינו להכיר היטב את אופני הפעולה של הכלי המרכזי שלנו – הוא המוח. בעוד שמעצבים מסוימים יעדיפו לתכנן את העבודה לפני שיתחילו אותה, יעצבו על פי לוגיקה ויאמצו שיטות עבודה מובחנות, מעצבים בעלי המיספרה ימנית דומיננטית יעניקו לרגש קדימות ויפעלו על פי החוויה האסוציאטיבית. על ידי עירור וגירוי של ההמיספרה הימנית של הגולשים אנחנו מניעים אותם לפעול ולסמוך עלינו כמעצבים באופן אינטואיטיבי. אבל כדי שנדע להפעיל את הגולשים שלנו, אנחנו צריכים לדעת כיצד המוח שלהם פועל…

לומדים אחד על אחד

במכללת סולו קורסים עיצוב גרפי לימודי תעודה  תרכשו את הכלים החשובים ביותר להפעלה וגירוי של ההמיספרה הימנית של הגולשים. מאחר וכל אחד מן התלמידים הוא אדם ייחודי בפני עצמו, במכללת סולו מאמינים כי כל תלמיד יוציא מעצמו את המרב רק באמצעות לימוד אישי. במסגרת הלימוד האישי, כל תלמיד מקבל את מלוא ההקשבה והמרצה לומד אותו, את יכולותיו, את החוזקות והחולשות שלו. כשהמורה מכיר היטב את התלמיד שלו, הוא יודע כיצד ללמד אותו באופן שיפיק מהלימודים ומהתלמיד עצמו את הכלים היצירתיים ביותר. בלימודי אחד על אחד תוכלו לשאול את המרצה כל שאלה העולה בדעתכם ולקבל את התשובה באותו הזמן. כך, במסע אישי ומעוצב בדיוק לצרכיכם, תוכלו לפתח את הזהות המקצועית שלכם ולצאת אתה לעולם התעשייה.

תיק עבודות מקצועי

במכללת סולו מתמקדים בעיקר ולא בתפל. מסיבה זו, הלימודים במכללת סולו מתמקדים ברכישת המיומנויות הנדרשות ממעצב גרפי במאה ה-21; כמו גמישות מחשבתית, יכולת למידה מתמדת, פתיחות לרעיונות חדשים, פיתוח יכולת זיהוי הזדמנויות, חיזוק נקודות החוזק שבכל תלמיד, עבודה עם לקוחות מסוגים שונים, עבודה עם אתרי אינטרנט מסוגים שונים ועוד.

כניסה לליגה של הגדולים

הלימודים במכללת סולו הם כרטיס כניסה לליגה של השחקנים הגדולים, בישראל ובעולם כולו. הודות ליחס האישי שמקבלים הסטודנטים במכללת סולו, זוכה כל תלמיד להכיר את היכולות שלו ולהשתמש בהן בצורה הטובה ביותר. בכניסה לתעשייה, היכולת למשוך גולשים היא היכולת החשובה ביותר. לא משנה אם אתם מתכננים את ראיון הקבלה לעבודה הבאה שלכם או עובדים באופן אמוציונלי ורגשי, במכללה תלמדו להכיר את עולם העיצוב ואת האופן בו תוכלו אתם להביא את הדבר הבא.

עד אז, אתם מוזמנים לבדוק איזו מההמיספרות שלכם דומיננטית יותר ולהרים אלינו טלפון. יחד, נוכל להפוך את הפוטנציאל שלכם לכישורים מקצועיים מוכחים.

 

 

  • מדור פרסומי