לא יאמן: בגלל הרמדאן בוטלו ניתוחים ליהודים בתל השומר. האזינו להקלטה - 0404
+
צילום: אילוסטרציה

לא יאמן: בגלל הרמדאן בוטלו ניתוחים ליהודים בתל השומר. האזינו להקלטה

מה היה קורה אם היו מבטלים בבית החולים ניתוחים לערבים בגלל תשעה באב? תארו לכם איך היו נראות הכותרות בכלי תקשורת שונים. אך כשמדובר בסיפור הפוך – כשמבטלים ניתוחים ליהודים בגלל חג מוסלמי, הכל כשר.

בית החולים תל השומר הודיע למטופלים הממתינים לניתוח כי בגלל הרמדאן, הניתוח מבוטל ויידחה למועד אחר. לאחת מהן, הסובלת מגידול סרטני וזקוקה לניתוח בדחיפות, דחו בבית החולים תל השומר את הניתוח פעמיים!

בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 0404, מבהירים בבית החולים תל השומר כי הניתוחים בוטלו בהתראה קצרה מאוד בגלל החג של הערבים. מיותר לציין כי ניתוחים אינם מבוטלים בגלל חגי היהודים.

"תשמעו סיפור מוזר ומעצבן", כתב גולש לחדשות 0404 והוסיף: "סבתי חלתה בסרטן. עברה טיפולי כימו והיום עוברת טיפולים ביולוגים בעקבות הגידול. העת הגיעה ואמרו שעלינו לנתחה להוצאת הגידול. סוף סוף זה תהיה מאחורינו התקופה הקשה הזו שעוברת על סבתי בת ה-71. קבענו ע"פ רופאים ואחרים ניתוח בבית החולים תל השומר-שיבא. קבעו לנו תור ל-25/6. כמה ימים לפני הניתוח המיועד, מתקשרים אלינו ומודיעים שהניתוח ידחה משום שלא היה חדר ניתוח. טוב, בכל זאת זה בית חולים ציבורי וזה ידוע שהיחס שם כמו "במדינת עולם שלישי".

לאחר שיחה קצרה הם איחרו לנו את הניתוח ל-27/6. אנחנו מתכוננים מחדש מנטלית לניתוח, כאשר סבתי עדיין עוברת טיפולים ביולוגים קשים ומרים. ושוב היום (21/6) מתקשרים מבית החולים ודוחים לנו שוב את הניתוח והפעם בגלל שלמוסלמים יש חג והם לא עובדים, אז כל הניתוחים מתבטלים. כן שמעתם נכון! אין רופאים, אין אחים, אין כלום. כל מי שצריך ניתוח שיסבול בשקט בגלל שהם חוגגים את חגם. מעניין מדוע כי ביום כיפור וראש השנה כולם עובדים כי ברור שהמטופל קודם לכל, אבל ברמאדן לא".

אגב, מבדיקת חדשות 0404 עולה כי לא רק בית החולים דוחה ניתוחים בגלל הרמדאן. גם במשרד הרישוי ביטלו קבלות קהל – כך למשל במשרד הרישוי בפתח תקווה, תוך שהם מציינים מפורשות שמדובר ברמדאן. (לחצו על התמונה למעלה להאזנה להקלטה).

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר בתגובה: "המרכז הרפואי שיבא מפעיל תכנית לקיצור תורים על מנת לתת מענה לביקוש הרב של מנותחים בשיבא. כחלק מהתכנית אנו פועלים להרחבת שעות פעילות חדרי הניתוח. תורים לניתוחים נקבעים מראש אך מותנים במצב רפואי ורמת דחיפות. לצערנו, לעתים גורמים אלו גורמים לדחיית ניתוחים. אנו מתנצלים על אי הנוחות ונמשיך לפעול לתת מענה מקצועי ומיטבי לכלל מטופלינו".