נעצרו שלושה צעירים בחשד שתכננו פעולת "תג מחיר" - 0404
+
נעצרו שלושה צעירים בחשד שתכננו פעולת "תג מחיר" דוברות המשטרה

נעצרו שלושה צעירים בחשד שתכננו פעולת "תג מחיר"

במסגרת המאמץ המורכב שבגינו מתבצעת פעילות ממוקדת, מודיעינית חקירתית תוך שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, על ידי יחידה מרכזית בירושלים, אותרו לפנות בוקר ביום ראשון השבוע ונעצרו 3 צעירים פעילי ימין, שעפ"י החשד, היו בדרכם לביצוע פעולת "תג מחיר". הצעירים זוהו ברחוב סמוך לכביש בר לב לפנות בוקר כשהם חובשים כובעי קפוצון לראשם. בחיפוש שבוצע נתפסו ברשותם רעלות שנועדו, עפ"י החשד, להסתרת הפנים, דוקרן וצבע.

החשודים, בגילאי 16,17,18 תושבי ירושלים ובנימין הובאו לחקירה ביחידה המרכזית. היום הוגשה הצהרת תובע והוארך מעצרו של החשוד בן ה 18, ואילו לגבי שני החשודים הנוספים המשטרה ביקשה להאריך מעצרם אך בית המשפט החליט על שחרורם בתנאי מעצר בית.

במשטרה ציינו כי "מזה תקופה זוהתה על ידי המשטרה זליגה של פעילי ימין שמנסים להסיט פעילותם משטחי איו"ש לתוך שכונות בעיר ירושלים. בתוך כך פעלה יחידה מרכזית של המשטרה תוך מיקוד מודיעין ואיסוף ממצאים כנגדם, פעילות אשר הובילה לאיתורם ומעצרם טרם ביצוע זממם".

מארגון חוננו נמסר בתגובה כי:  מדובר במעצר ראווה לצורכי תעמולה של המשטרה. בתי המשפט הורו בימים האחרונים על שחרורם של שניים מתוך שלושת הנערים אשר נעצרו ביום א' האחרון כשהלכו בשכונת החומה השלישית בירושלים. בעניין העצור השלישי, האריכה השופטת מיקה בנקי את מעצרו תוך שהיא מציינת כי היא בספק האם יש עילת מעצר בעניינו, תוך שהיא מוסיפה שאם הייתה מוצגת חלופת מעצר כבר היום הייתה נשקלת האפשרות לשחררו. בימים האחרונים בדיונים בבתי המשפט, ניסתה להציג המשטרה כאילו הנערים היו בדרכם לבצע פעולת תג מחיר, שופטי בימ"ש השלום והמחוזי דחו את הדברים והורו על שחרורם של שניים מהנערים כבר בדיון הראשון בעניינם, הנער השלישי אשר לא הציג חלופת מעצר נשאר בשלב זה עצור.

"מדובר במעצר ראווה לצורכי תעמולה של המשטרה שמנסה לייצר כותרות יש מאין", אומר עו"ד דוד הלוי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו "לא היה כלום ואין כלום. שניים מהחשודים כבר שוחררו והשלישי בדרך לשחרור והדברים מדברים בעד עצמם". מסר. עו"ד הלוי הוסיף כי "טוב תעשה המשטרה אם במקום להשקיע אנרגיות במעצרי שווא מיותרים תשקיע את זמנה בפיענוח פשעים אמתיים. צר לי שהמשטרה מתנהלת בצורה בלתי חוקית, מפרה את החוק ברגל גסה כאשר בניסיון לייצר כותרות ולהאדיר את שמה בחרה לפרסם חומרי חקירה לרבות צילום מתיק חקירה של קטינים תוך פגיעה חמורה בזכויותיהם ומתוך רצון להשחיר את שמם, אנו נפעל בכל האמצעים המשפטיים כנגד התנהלות זו".

בארגון חוננו הוסיפו "שבימ"ש לא מספק את הסחורה פונים במשטרה והפרקליטות לתקשורת ולספינים", בחוננו מדגישים כי בתי המשפט השונים, גם השלום וגם המחוזי לא קיבלו את התמונה אותה הציגה המשטרה והורו על שחרור הנערים.

חוננו

חוננו