צעיר מירושלים נעצר בחשד לתקיפה על רקע גזעני - 0404
+
צעיר מירושלים נעצר בחשד לתקיפה על רקע גזעני wisegeek

צעיר מירושלים נעצר בחשד לתקיפה על רקע גזעני

במוקד המשטרה התקבל במהלך סוף השבוע דיווח, לפיו, באחת מתחנות הדלק בעיר, ישנה קטטה בין שני צעירים, כתוצאה ממנה פונה אחד מהם במצב קל לבית החולים והצעיר השני החשוד בתקיפה נמלט מהמקום. שוטרים שהגיעו למקום החלו בתחקור עדים ואיסוף ממצאים וראיות על מנת להגיע לחקר האמת.

החקירה נפתחה תוך שילוב וניתוח ממצאים וראיות שנאספו מהזירה בה התרחשה הקטטה, עלה כי ככל הנראה זמן קצר לפני התקיפה שהו במקום ערבי בן 25 תושב מזרח ירושלים, יחד עם צעירה נוספת בת- 19 מירושלים, ועפ"י החשד, החשוד בתקיפה, בן 25 מירושלים, עבר במקום עם רכבו, ומשהבחין בשניים יחדיו עצר בסמוך אליהם, שאל את בן המיעוטים האם הוא ערבי, משענה לו בחיוב, על פי החשד החל לתקוף אותו תוך שמשתמש במקל שהיה בידו וגרם לו לחבלות.

עם התקדמות החקירה ואיתור זהותו של התוקף, נערכו בלשי המשטרה בפעילות מבצעית מתוכננת, במהלכה נעצר החשוד בתקיפה והובא לחקירה במרחב מוריה, שם נקשר עם המיוחס לו. בנוסף, נעצר צעיר נוסף, שככל הנראה היה יחד עם החשוד עת התקיפה ומעורבותו נבדקת. החשוד נחקר בגין עבירת תקיפה הגורמת חבלה וביצוע עבירות ממניע גזעני.

מהמשטרה נמסר כי, "משטרת ישראל פועלת למען כלל האזרחים והתושבים תוך שימוש בכלל המשאבים והאמצעים העומדים לרשותה ללא הבדל דת, גזע ומין, ותפעל למיצוי הדין עם החשוד".