ליצמן על המשבר בהדסה: "את המתווה שלי אקיים ואעמוד בהבטחתי. תצילו את הילדים ותחזרו לעבודה" - 0404
+
ליצמן על המשבר בהדסה: "את המתווה שלי אקיים ואעמוד בהבטחתי. תצילו את הילדים ותחזרו לעבודה" איחוד הצלה

ליצמן על המשבר בהדסה: "את המתווה שלי אקיים ואעמוד בהבטחתי. תצילו את הילדים ותחזרו לעבודה"

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס למשבר בית החולים הדסה לאחר התפטרות הרופאים מהמחלקה המטו אונקולוגית ילדים:

ליצמן: "אני ברשותכם רוצה להתייחס לנושא הבוער בימים אלו, נושא הדסה. לאורך כל הדרך הדבר היחיד שעניין אותי הוא רק הילדים. לא הסתכלתי על מי יצא נגדי ולא על שלטי החוצות והאוטובוסים, עניין אותי מצב הילדים בלבד. הנחיתי את מנכל הדסה רוטשטיין שהדברים שהרופאים ביקשו הם יקבלו, כלומר להחזיר המצב לקדמותו לפני המשבר. רוטשטיין קיבל הנחייתי. לצערי הרופאים לא קיבלו זאת. אין ירושלים בלי הדסה והצלנו את הדסה. מאז שרוטשטיין בהדסה הפעילות בביהח עלתה מעל הציפיה. אני חוזר ומדגיש שלא תהיה מחלקה בשערי צדק, זוהי קביעה מקצועית של משרד הבריאות ולא שלי כשר.

אני אישית בהלם ממה שקראתי הבוקר, קשה לי לחשוב שרופאים בכירים ינסו לעשות פוטש לבית החולים במחשכים. ולנסות לקחת את העובדים, עובדים סוציאליים, אחיות ואנשי מינהלה ולהרוס את המחלקה. זה משהו שלא יעלה על הדעת. זהו הרס של מערכת הבריאות. אצטרף לבדוק את ההתנהלות הזו שבין הרופאים ושערי צדק.

כבר בישיבת וע״ר בכנסת הצעתי מגשר – הדסה קיבלה הם הרופאים דחו, אחר כך פגישות עם מנכל המשרד, הצענו מתווה והם אפילו לא טרחו לחזור אל המנכ"ל. היום אני מבין למה הם לא ענו. לא עושה חשבון נפש עם אף אחד – אני קורא היום לרופאים תחזרו לעבודה לטובת הילדים . אני את המתווה שלי אקיים ואעמוד בהבטחתי. תצילו את הילדים ותחזרו לעבודה".