אלקבץ: "רבע מאה עברה והלב עדיין כואב ודואב" - 0404
+
אלקבץ: "רבע מאה עברה והלב עדיין כואב ודואב" דוברות עיריית עפולה

אלקבץ: "רבע מאה עברה והלב עדיין כואב ודואב"

"אמנם רבע מאה עברה אבל אנחנו עדיין כואבים ודואבים עד עצם היום הזה את הפיגוע הנורא ההוא. תהא נשמתם של החללים הקדושים צרורה בצרור החיים לעדי עד", במילים אלה התייחס ראש העיר אבי אלקבץ לפיגוע הגדול והמזעזע ביותר שידעה עפולה וביטא בכך את הרגשתו והרגשתם של תושבי העיר עפולה על אותו יום ארור.

היה זה בצהריי ה-6 באפריל 1994, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כאשר לעבר תחנת האוטובוס ברחוב חטיבה 9 במרכז העיר הגיעה מכונית תופת נהוגה בידיי מחבל מתאבד שנצמד לאוטובוס של "אגד" שאסף נוסעים במקום, בזמן שהתחנה הייתה עמוסה בנוסעים, פוצץ עצמו עם מכוניתו וגרם למותם של שמונה בני אדם וביניהם אשר עטיה, איילה והבה, מירב בן משה, מיה אלהרר, ורד מרדכי, אילנה שריבר ואהובה כהן זיכרונם לברכה ולפציעתם של 55 בני אדם.

הפיגוע בעפולה פתח סדרת פיגועים מזוויעה של ארגוני הטרור ובראשם החמאס ברחבי ישראל ובתגובה לפיגוע עצרו כוחות הביטחון הישראליים 383 פעילי חמאס ברחבי יהודה שומרון ועזה. השבוע, אירח ראש העיר אבי אלקבץ את בני משפחת אלהרר, מישל ויפה, שאיבדו את בתם מיה, בפיגוע הנורא ההוא ושוחח איתם בין היתר על אותו יום ארור ששינה את חייהם לעד.