עיריית מגדל העמק תשקיע רבע מיליון שקלים בכיתות 'מיוחדות' - 0404
+
עיריית מגדל העמק תשקיע רבע מיליון שקלים בכיתות 'מיוחדות' דוברות עיריית מגדל העמק

עיריית מגדל העמק תשקיע רבע מיליון שקלים בכיתות 'מיוחדות'

עיריית מגדל העמק תשקיע קרוב לרבע מיליון שקלים בבניית 'מרחבי הכלה' ולמידה בשלושה בתי ספר וביניהם "אורט רוגוזין", "עליזה בגין" ו"נופים".

כידוע, מידי שנה נכנסות תכניות רבות למערכת החינוך העירונית במגדל העמק, הן תכניות חינוכיות והן תכניות בינוי. תכנית שכזאת היא 'מרחבי ההכלה' ולמידה המהווים למעשה מענה נכון לתלמידים עם צרכים מיוחדים וייחודים בבית הספר ואמורים לסייע להם בהתמודדות עם משימות הלמידה, בהכלתם במסגרת מערכת החינוך ולהקטין את מספר התלמידים המופנים למסגרות החינוך המיוחד.

המרחב יאפשר התערבות חינוכית, לימודית-טיפולית בתלמידים עם בעיות רגשיות, חברתיות, לימודיות, טיפול חינוכי והתנהגותי. המרחבים יספקו מענה רגשי, חברתי ולימודי, יחזקו את השותפות בין בית הספר לבין ההורים, יעניק מענה טיפולי לתלמידים עם בעיות התנהגות לצד תכנית מערכתית לקידום אקלים בית הספר ואף יקטין את רמת האלימות בבית הספר.

'מרחבי ההכלה' והלמידה יעוצבו בצורה שונה מכיתה רגילה, יכילו שולחנות מיוחדים, כסאות, ציוד טכנולוגי כדי ליצור אווירה מזמינה לאותם התלמידים. יש לציין כי בשנה האחרונה הוקמו לא פחות מ-11 מרחבי למידה חדשניים תחת השם M21 המתאימים לסביבה לימודית חדשנית במאה ה-21 ומכילים מאפיינים דומים מבחינה עיצובית 'למרחבי ההכלה' והלמידה. ראש מינהל חינוך, מלי אליגוב אמרה: "אנו במערכת החינוך מאמינים שכל תלמיד יכול להצליח ללא קשר לנקודת הפתיחה שלו ועל כן אנו פועלים לפתח מענים ומרחבים שיתנו מענה לשונות של כל תלמיד ותלמידה".