הביטוח הלאומי הכיר בסיבובי הצוואר של הרופא כ"פגיעה בעבודה" - 0404
+
הביטוח הלאומי הכיר בסיבובי הצוואר של הרופא כ"פגיעה בעבודה" יח''צ

הביטוח הלאומי הכיר בסיבובי הצוואר של הרופא כ"פגיעה בעבודה"

ביקור אצל רופא שיניים מלווה לעתים בחשש מפני כאבים בטיפול או אחריו, אבל האם חשבתם פעם שגם רופא השיניים שלכם סובל מכאבים אחרי הטיפול?  מפסק דין שניתן בבית הדין לעבודה בחיפה עולה כי רופא שיניים שחוזר בכל פעם על אותה פעולה עשוי לסבול מחבלה וכאב בצוואר, המוכרת כ"פגיעה בעבודה".

רופא שיניים ותיק, בשנות ה-60 לחייו, שעוסק במקצועו כמעט 40 שנה, חלק מהשנים כשכיר במרפאות שיניים וחלקם כעצמאי, תבע את המוסד לביטוח לאומי, באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה בתביעות נזיקין וביטוח לאומי, בדרישה להכיר בפגיעה בצווארו  ובידיו כ"מחלת מקצוע", לאחר שפנייתו לביטוח הלאומי נדחתה.

בתביעה נטען כי הרופא עבד בממוצע כ-10 שעות מדי יום, במשך חמשה ימים בשבוע, כאשר הוא יושב על כיסא ליד המטופל "לוקח מכשירים משולחן העבודה המצוי לידו, מטפל בפיו של המטופל ומניח את המכשירים חזרה על המגש וחוזר לקחת אותם להמשך הטיפול".

עוד נטען כי העבודה על פיו של המטופל נעשית כשצווארו של הרופא מכופף וכן הוא "מרים את צווארו ומסובב אותו לצדדים". עו"ד אבו ורדה הוסיף כי "את התנועות החוזרות ונשנות האמורות בצווארו , סיבובים וכיפוף ויישור, מבצע התובע , בתדירות ממוצעת של אחד לדקה או שתיים" כתוצאה מכך נגרמה לרופא פגיעה בצוואר.

בהסכמת שני הצדדים, הכיר הביטוח הלאומי ב"מיאלופתיה צווארית ובכאבי צוואר עם הקרנה ליד שמאל מתווה בחולשה ביד שמאל" כפגיעה בעבודה.