לאחר שנה וחצי של הריון: ריאהנה המליטה - 0404
+
לאחר שנה וחצי של הריון: ריאהנה המליטה שי בן נפתלי

לאחר שנה וחצי של הריון: ריאהנה המליטה

בגן החיות הספארי יש בשורות משמחות: הקרנפית ריאהנה המליטה גורה והשתיים החלו להסתובב בשטח הפתוח.

אחרי שהמליטה את רמי לפני כשנתיים, הגיע הזמן להרחיב את המשפחה והפעם מדובר בגורה, נקבה. לפי הערכת מטפלי הקרנפים שחישבו שנה וחצי של היריון מתאריך ההזדווגות עם עטרי הקרנף השליט, הציפייה להמלטה החלה סביב ינואר.

באחד מסיבובי האכלת הבוקר לפני כשבועיים הבחינו ברמי מסתובב לבדו בשטח הפתוח והבינו שמשהו קורה, לא סתם קרנף צעיר מסתובב ללא אמו. כשהתקרבו אל "בית היולדות", שם מבלות האימהות הקרנפיות הטריות זמן מה לאחר ההמלטה על מנת לטפל בגור הקטנטן בשלווה, הבחינו בגורה קטנטנה לצד ריאהנה ושמחו לראות שההמלטה עברה בהצלחה.

היא אמנם כבר אמא מנוסה, אך עדיין מתבצע מעקב אחרי האם ובתה.

שי בן נפתלי

אתמול יצאו השתיים מבית היולדות, אל השטח הפתוח לאחר שנראה שהן חשות ביטחון, הגורה הקטנטנה נראית מרחרחת, חוקרת ומכירה לראשונה בהתרגשות את יתר בעלי החיים שבאזור. זו כבר ההמלטה ה-32 שקורת בספארי מאז הקמתו והשלישית רק השנה.

הספארי הוא גן החיות המוביל באירופה ברביית קרנפים וכל המלטה כזו היא מרגשת מאוד אותנו וגורמת לגאווה אדירה. מדובר בבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה וישנה חשיבות גדולה במיוחד בריבוי קרנפים. גם סוגיית השם היא חשובה כבכל המלטה וכבר החלו להיאסף מספר שמות המתחילים באות ר' כשמה של האם. ומהספארי נמסר כי "אנחנו מקווים כי כבר בימים הקרובים נוכל להכריז על השם הנבחר".