קרית אתא ציינה את זכרם של נופלי ארגון הלח"י בטקס מרגש במעמד שר התחבורה - 0404
+
קרית אתא ציינה את זכרם של נופלי ארגון הלח"י בטקס מרגש במעמד שר התחבורה עיריית קריית אתא

קרית אתא ציינה את זכרם של נופלי ארגון הלח"י בטקס מרגש במעמד שר התחבורה

תושבי קרית אתא התייחדו בשבוע שעבר  עם משפחת לוחמי הלח"י בטקס שנערך באנדרטת לח"י במעמד שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ , חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אמיר אוחנה, ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, יו"ר העמותה להנצחת מורשת לח"י, יאיר שטרן , חברי מועצת העיר ומשפחת לוחמי לח"י.

הטקס לזכרם של לוחמי לח"י אשר נפלו בי"ט בסיוון תש"ו, בפעולה בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית ובמאבק למען הקמת מדינת ישראל, כלל הדלקת משואות ע"י לוחמי הלח"י לשעבר, תושבי העיר ובני משפחותיהם, קריאת יזכור עבור הנופלים והנחת זרים ע"י נציגי הממשלה, העירייה, משרד הביטחון, צה"ל, העמותה להנצחת מורשת לח"י ותנועות הנוער.

ראש העיר, יעקב פרץ בירך את משפחות הלוחמים ואמר בנאומו כי: "לפני 71 שנה, יצאו גיבורי לח"י לפעולה שנועדה לפגוע בבתי המלאכה של הרכבת הבריטית , פעולה אשר גבתה , כאן במקום זה, מחיר נורא, אולם הותירה חותם לנחישות והקרבה יהודית לעד". בנאומו התייחס ראש העיר לחשיבות מפעל ההנצחה וציין כי: "בחלוף השנים הולך ופוחת הדור ועימו גם זיכרון הגבורה. מחובתנו  להעלות על נס את פועלם של גיבורי העם ובה בעת לפעול לחיזוקה של מדינת ישראל שכן זהו מפעל ההנצחה האמיתי לזכר הנופלים. את שאיפתם של הגיבורים בדבר חוסן ובית לאומי אנו מגשימים ובכך מנציחים את זכרם בכל אבן, כביש או מוסד שנבנה כאן. יהי זכרם ברוך".

שר התחבורה, ישראל כץ שיבח את ראש העיר על קיום המסורת מדי שנה במטרה להנחיל לדור הבא את המערכה לחירות ישראל. בנאומו אמר כי: "אירוע זה הינו אחד משרשרת הישגים מרשימים ומשמעותיים למען הנצחת מורשתם של לוחמי לח"י. מופת הגבורה ועוז הרוח של לוחמי חירות ישראל, הם אבני היסוד של מדינת ישראל וחובתנו המוסרית היא לזכור את פועלם, למעננו ולמען הדורות הבאים".

עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא

עיריית קריית אתא