עיריית ירושלים מפנה מקומות חנייה: למעלה מ-330 גרוטאות וכלי רכב נטושים פונו - 0404
+
עיריית ירושלים מפנה מקומות חנייה: למעלה מ-330 גרוטאות וכלי רכב נטושים פונו חנית זזון

עיריית ירושלים מפנה מקומות חנייה: למעלה מ-330 גרוטאות וכלי רכב נטושים פונו

עיריית ירושלים החלה במבצע חסר תקדים לפינוי גרוטאות כלי רכב נטושים ואשפה מהמרחב הציבורי, מחניונים ומחצרות ברחבי העיר כדי להבטיח רחובות נקיים, פנויים ובטיחותיים.

אגף האכיפה הפועל בשגרה החל לתגבר את פעילותו בשילוב יחידות עירוניות נוספות וזאת בהנחיית ראש העיר ולאור מדיניותו לניקיון המרחב הציבורי.

אגף האכיפה שם דגש על פינוי כלי הרכב בשטחי חנייה, שכונות מגורים, אזורי תעשייה וחסימת עורקים, כמו גם סיכונים בטיחותיים הגורמים למפגעים ומסכנים את התושבים, הולכי דרך וילדים.

פינוי כלי רכב מתבצע לאחר הליך סדור, מתן התראה לבעלים או הצמדת הודעה על גבי הרכב בהתאם להוראות החוק ולמדיניות ניקיון העיר ושמירה על סביבה נקייה ובטוחה.

במסגרת הפעילות, העירייה מפנה כלי רכב המוגדרים כגרוטאות לאתר גריטה מוסדר ורכבים נטושים מפונים למגרש העירוני. לאחר שלושה חודשים, נבדקים הרכבים שנית על ידי שמאי מוסמך להערכה באם להמשיך האחסון או להעבירם לגריטה.

מהעירייה נמסר כי, "עיריית ירושלים קוראת לתושבי העיר לסייע בסילוק הגרוטאות וכלי הרכב הנטושים שבבעלותם מהמרחב הציבורי וכן להודיע על רכבים וגרוטאות נטושים ברחבי העיר באמצעות המוקד העירוני מוקד 106.

במקרים בהם התושבים מעוניינים כי העירייה תפנה את רכבם או כל מפגע אחר, מוזמנים לפנות באמצעות המוקד העירוני, מוקד 106 . לאחר חתימת התושב על טופס ויתור, העירייה תפנה את הרכב ללא עלויות ותפיק מכתב לבעלים על השמדת רכבו".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "פינוי הגרוטאות יפנה מאות מקומות חנייה בעיר שתפוסים ע"י גרוטאות כאלה ואחרות. זהו עוד נדבך בתכנית הניקיון הרחבה שהעיר ירושלים תעבור בשנה הקרובה לטובת תושבי העיר".