איזה ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים מבוקשים בפסח הזה? - 0404
+
איזה ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים מבוקשים בפסח הזה? האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

איזה ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים מבוקשים בפסח הזה?

באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, נערכים בימים אלו לעליה הדרמטית בביקוש לניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים לרגל חופשת הפסח. איזה ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים מבוקשים בפסח הזה? מסתבר כי עיקר הביקוש השנה הוא לניתוחי אף ולשאיבות שומן קטנות באיזורים ספציפיים כמו במרכז הבטן, בצוואר, בזרועות, בירכיים, במותניים, בגב התחתון וכן במקרים נדירים גם בעורף. בנוסף נרשמה גם השנה, עליה בביקוש למתיחות פנים בהרדמה מקומית וכן לניתוחי הקטנת חזה לגברים (גינקומסטיה).

במקביל הגידול הגובר במהלך כל השנה האחרונה לטיפולי הזרקת בוטוקס ומילוי של חומצה היאלורונית, נותר יציב אך עדיין גבוה ביחס לשנים קודמות. התופעה בולטת במיוחד בקרב סטודנטים, מורות ואנשי עסקים שרוצים לנצל את חופשת הפסח הארוכה יחסית להחלמה. כחלק ממאבק האיגוד לכירורגיה פלסטית נגד שרלטנים ופייק-דוקטורז, קוראים רופאי האיגוד לציבור הרחב, להיזהר ממתחזים לרופאים, ממבצעי הנחה שיווקיים וממחירים זולים מדי.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מסר כי: "העלייה בביקוש בפסח השנה למתיחות פנים בהרדמה מקומית בולטת במיוחד אצל נשים וגברים בסביבות גיל 50, הנמצאים בשיא הקריירה ומגיעים לפגישת הייעוץ עם תחושה שהפנים לא תואמות לגוף ולמרץ. למרות שבניתוח כזה ניתן להשיג שיפור משמעותי בתהליך קצר ובהרדמה מקומית וכך להשפיע לטובה על תחושת הביטחון העצמי, יש לשקול את ההחלטה לעומק ולא להתפתות לפרסומים אגרסיביים של מבצעי הנחה והצעות מפתות של סיבסוד.

במיוחד יש לשים לב ולהיזהר ממחיר זול מדי להליך אסתטי שמחייב שימוש בחומר איכותי ומאושר. יש לוודא שבחרתם מנתח פלסטי בעל תואר רופא מומחה, שניתן לו על ידי משרד הבריאות וכן חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית".