איחוד הצלה חושפים: סרטון חטיפת האופנוע על ידי המטופל – מתיחה של 1 באפריל - 0404
+

איחוד הצלה חושפים: סרטון חטיפת האופנוע על ידי המטופל – מתיחה של 1 באפריל

נראה שכל המדינה עוסקת מהבוקר בסרטון אחד שחורך את הרשתות החברתיות ומרעיש את הוואטסאפ. בסרטון נראה אדם מתמוטט ברחוב בעיר רחובות. אישה מזעיקה עזרה רפואית למקום ובתוך דקות מגיע אל האיש שהתמוטט חובש שמתנדב ברשת המתנדבים להצלת חיים של איחוד הצלה.

החובש מתחיל בחייאה ובתוך דקות מצטרפת אליו חובשת. השניים אף נראים נותנים לאיש שוק חשמלי ממכשיר דפיברילטור. ואז מגיע הטוויסט בעלילה. המטופל מתאושש במהירות, קם על רגליו, דוחף את החובש, עולה במהירות על אופנוע האמבולנס וטס מהמקום. החובשת והחובש ההמומים רודפים אחריו ושם נגמר הסרטון.

אך עכשיו מודים באיחוד הצלה כי מדובר במתיחת 1 באפריל שהגה והפיק מוטי אלמליח, מנהל דוברות והסברה באיחוד הצלה. "המתנדבים שלנו פועלים כל יום ומצילים חיים של אזרחים רבים בזכות ההגעה המהירה שלהם למקום", מסביר אלמליח. "חשבנו איך ניתן להעביר את המסר הזה במסגרת המשעשעת של 1 באפריל.

לקחנו את הרעיון של החייאה מוצלחת כמה צעדים קדימה וביימנו סיטואציה בה ההחייאה כל כך מוצלחת עד שהמטופל מקבל את כוחותיו בחזרה, קם על רגליו וחוטף את האופנוע אמבולנס של החובש שטיפל בו".

אלמליח מוסיף כי "קיבלנו הרבה תגובות נלהבות לסרטון ואנחנו שמחים שהגולשים, שחלקם הבינו די מהר שמדובר במתיחה, שיתפו והגיבו לנו. אנחנו כמובן נמשיך הציל חיים בכל מקום ובכל שעה, בהתנדבות מלאה".

אלמליח מוסיף גם כי "המתיחה לא היתה מצליחה ללא ההתגייסות של המתנדבים שהשתתפו בה. החובשים ישראל פרץ ואדל גזיאל 'שטיפלו' בחולה. שלומי בן עמי, ראש סניף ראשל"צ באיחוד הצלה שגילם את המטופל. המתנדב עמנואל נפתלי, חובש מתנדב ובעל חברה להתקנת מצלמות אבטחה שצילם את המקרה ויוני עוזיהו מדוברות איחוד הצלה שסייע בהפקת ה'אירוע'".