שר הבריאות החליט סופית: בית חולים יוקם בקריית אתא - 0404
+
שר הבריאות החליט סופית: בית חולים יוקם בקריית אתא עיריית קריית אתא

שר הבריאות החליט סופית: בית חולים יוקם בקריית אתא

היום נערכה פגישת עבודה בה זימן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן את ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ וראשי הערים ביישובים הסמוכים בקריות, בגליל ובעמקים והודיע להם על כוונתו לאשר הקמת קריה רפואית חדשה בקרית אתא עד חודש ספטמבר.

שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ציין כי: "הדאגה לתושבי הפריפריה ובמרכזה תושבי הצפון בראש סדר היום במערכת הבריאות. לא נשלים עם הפער הבלתי מתקבל על הדעת שקיים בתוחלת החיים בין מרכז לפריפריה. צמצום הפער הקיים בין המרכז לפריפריה בשירותי בריאות מהווה אבן יסוד במשרד הבריאות ואנו פועלים לכך במחויבות מלאה".

תכנית המתאר המחוזית של קרית אתא הצביעה על צורך ממשי וברור בהקמת בית חולים שישרת את תושבי העיר ואת החלק המזרחי של גלעין המטרופולין ויישובי העורף המזרחי הסמוכים לגלעין. מזה מס' שנים קידם ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ את רעיון הקמת בית החולים. ראשית המהלך היה בשחרור תא שטח קטן בקרית מוצקין ששוריין בתוכנית המתאר המנדטורית להקמת בית החולים. על תא השטח הזה ממוקם כיום החי-פארק ולכן הוחלט על תא שטח אלטרנטיבי בגבעת גלעם בקרית אתא. מספר שנים ודיונים ממושכים נדרשו עד שמשרד הבריאות אישר את תוכנית הקמת בית החולים וכעת, עם הודעת שר הבריאות נסגר המעגל.

יעקב פרץ: "תושבי הקריות, גוש משגב, רכסים, נשר, שפרעם, היישובים הסמוכים, כרמיאל, הצפון והגליל זכו היום לבשורה אמיצה ומשמחת. בית החולים ייתן מענה זמין לאוכלוסייה אשר נאלצה לקבל שירותים רפואיים בעיר חיפה, נהריה או צפת. אני שמח על עבודת ההכנה שערכנו כבר לפני מספר שנים כשאיתרנו את הצרכים וידענו להכין את התוכניות המתאימות אשר אומצו ע"י שר הבריאות ואשר יתנו מענה לציבור רחב מאוכלוסיית תושבי הצפון."

עבור ראש העיר יעקב פרץ, הודעת שר הבריאות מהיום היא הגשמת החזון אותו הציב לקרית אתא. מוסדות בסדר גודל שכזה יתרמו רבות לפיתוחה של העיר, ליצירת מקורות תעסוקה חדשים ולתנופת פיתוח. משבצת הקרקע עליה תקום הקריה הרפואית מוקפת בדרכים בינעירוניות מכל אזורי צפון הארץ עובדה שתבטיח הגעה מהירה למתחם מבלי שכלי הרכב ידרשו להיכנס למרכז העיר קרית אתא.

בשלב הראשון אמור משרד הבריאות לבחון את הדרכים לבניית בית חולים וזאת עד לחודש ספטמבר על מנת לקדם את בניית הקריה הרפואית במהירות האפשרית. ועדת המכרזים שתוקם לצורך זאת, תבחן את האפשרויות לבנייה ציבורית או למכרז בינלאומי במסגרתו יזם יקים את בית החולים והמדינה תחכיר את מס' המיטות הדרוש לתושבי האזור.

עבור העיר קרית אתא מדובר בבשורה אדירה. העיר על סף חתימה על הסכם גג לבניית 23,000 יחידות דיור חדשות לצד 12,500 יחידות דיור נוספות ע"פ תוכניות הבינוי העירוניות. קריה רפואית עתידה להזניק את פיתוח העיר, הנהנית בשנים האחרונות מהתעניינות חסרת תקדים מצד יזמים מובילים במשק הישראלי, ביניהם קבוצת עזריאלי, איקאה, שיכון ובינוי נדלן ועוד.

מיקומו האסטרטגי של מתחם גילעם, יחד עם נגישותו המעולה והשתלבותו עם מערך התחבורה המתפתח, הובילו לאישורו כמוקד משולב המיועד לרכז שטחים למוסדות ציבור אזוריים ובראש ובראשונה בית חולים אזורי. המתחם זמין ונגיש בדרכי גישה בינעירוניים מכל יישובי גלעין קריות, משגב, צפון וגליל בזמני הגעה של עד 20 דקות באופן שישרת את כלל תושבי הערים. הקריה תכלול בית חולים כללי, בית חולים גריאטרי ופסיכיאטרי אשר יתנו מענה קרוב ונגיש לתושבי האזור כולו.

יעקב פרץ, ראש עיריית קרית אתא:" הקמת בית חולים בקרית אתא תיתן מענה לכל תושבי הגליל, המפרץ והיישובים הסמוכים. מדובר בהחלטה אמיצה של שר הבריאות שמשמעותה הגדלת תוחלת החיים של תושבי צפון הארץ. הקמת בית החולים היא הגשמת חזון עבור קרית אתא." (בתמונה: ראש העיר קריית אתא, יעקב פרץ).