פרות נגועות בשחפת התגלו במעוז חיים - 0404
פרות נגועות בשחפת התגלו במעוז חיים

פרות נגועות בשחפת התגלו במעוז חיים

שתי פרות נגועות בשחפת התגלו ברפת מעוז חיים, באמצעות בדיקת מעבדה ראשונית. ממשרד הבריאות נמסר כי טרם התקבלו תוצאות אבחון הסופי.

מדובר במחלה זואונוטית, הפוגעת בבעלי חיים, כאשר הסיכון להדבקת בני אדם, נמוך מאוד. הדרך העיקרית להדבקת בני אדם בשחפת זואונוטית היא צריכת חלב לא מפוסטר. בנוסף המחלה מועברת במגע הדוק וממושך עם הפרות בתוך הרפת. אין סכנת הדבקות במחלה מאכילת בשר מבושל.

בעקבות הדיווח על האירוע למשרד הבריאות, צוות לשכת הבריאות נפת יזרעאל ביצע חקירה אפידמיולוגית ברפת מעוז חיים וקבע כי לא נשקפת סכנה לבריאות הציבור.

אחרי זיהוי האירוע, על פי עקרון הזהירות המונעת, הושמד החלב מהפרות החולבות של הרפת, בהמלצת שרות המזון הארצי. כמו כן הופסקה קליטת חלב ממשק מעוז חיים עד להשלמת הטיפול באירוע. כדי למנוע אפשרות הגעת בשר מזוהם לתעשיית המזון והתפשטות המחלה לרפתות נוספות, מתבצע הסגר במשק, בדיקת שחפת בכל הבקר ברפת, המתת בקר חיובי לשחפת והעברת הפגרים למכון כילוי ושריפה.

אנשי צוות הרפת שבאו במגע הדוק ויומיומי עם הפרות הנגועות הופנו לבירור למרכז לטיפול בשחפת. אין צורך בבדיקות סינון לשחפת בקרב אנשים שלא באו במגע הדוק ממושך עם הפרות הנגועות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]