זומנו לשימוע 13 חשודים בגין סחר במידע רפואי רגיש למטרות רווח - 0404
+
זומנו לשימוע 13 חשודים בגין סחר במידע רפואי רגיש למטרות רווח רמב״ם

זומנו לשימוע 13 חשודים בגין סחר במידע רפואי רגיש למטרות רווח

 

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הודיעה ל-13 חשודים כי נשקלת העמדתם לדין בחשד לעבירות של סחר במידע רפואי אישי ורגיש למטרות רווח בתחום שירותי הסיעוד, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להם, ככל שיחפצו בכך. בין החשודים עובדת סוציאלית ואח בבית החולים רמב"ם שבחיפה, עובד בכיר בקופת חולים לאומית, שתי חברות סיעוד (שי חברה לשירותי סיעוד ומ.ס.ד חיפה חברה למסחר) וכן מנהלים וסוכנים בחברות שירותי סיעוד ושירותי טלרפואה בצפון הארץ.

על פי החשד, החשודים מכרו מידע רפואי על מטופלים בבתי החולים ובקופת חולים לאומית לחברות סיעוד, אשר רכשו את המידע על מנת לבצע שיווק ממוקד למטופלים.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה בחנה בחודשים האחרונים את ממצאי החקירה שנערכה על-ידי הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים, וכעת הוחלט כי התגבשה תשתית ראייתית להעמדתם לדין בעבירה של פגיעה בפרטיות וביחס לחלקם גם בגין קשירת קשר לביצוע פשע, בכפוף לשימוע.

על-פי החשד, עובדים בבתי-חולים ובקופות חולים, העבירו לשני מתווכים – פאריד אבו נאג'י ואמתיאז אבו נאג'י, מידע רפואי אישי רב על אודות המטופלים במוסדות הבריאות בהם הם עובדים, והאחרונים סחרו במידע זה עם חברות שירותי סיעוד ושירותי טלרפואה, וזאת ללא ידיעתם או הסכמתם של המטופלים לכך שהמידע הפרטי יועבר לחברות.

חברות שירותי הסיעוד ושירותי טלרפואה פנו לאותם מטופלים בכדי לשווק להם את שירותיהן, תוך ניצול המידע הפרטי והרגיש שהועבר אליהן שלא כדין. המעורבים בפרשה פעלו במשך כשלוש שנים עד לגילוי המעשים ע"י רמו"ט, ובמהלך תקופת זמן זו היו שותפים לסחר במידע רפואי אישי ורגיש של אלפי מטופלים בבית החולים ובקופת החולים.