6 מפגעים מהעיר העתיקה נעצרו בחשד להצתות, השלכת אבנים ובקבוקי תבערה - 0404
+

6 מפגעים מהעיר העתיקה נעצרו בחשד להצתות, השלכת אבנים ובקבוקי תבערה

כוחות משטרה ומג"ב פשטו לפנות בוקר, (א'), על בתיהם של 6 מפגעים תושבי העיר העתיקה כשבידיהם צווי מעצר וחיפוש ועצרו החשודים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית.

חקירת המשטרה החלה לפני מספר שבועות בעקבות מספר אירועים בהם בוצעו הצתות ונסיונות הצתה, ידוי אבנים, השלכת בקבוק תבערה וירי זיקוקין בסמוך לבית של יהודי ברובע המוסלמי באירועים לא היו נפגעים. פעילות חקירתית ומודיעינית ממוקדת הובילה לאיתור זהותם של המפגעים , תושבי העיר העתיקה בהם 5 קטינים, המעורבים באירועים שכנגדם הוצאו צווי מעצר וחיפוש על ידי בית המשפט. לפנות בוקר, כאמור , פשטו הכוחות על בתי החשודים שנעצרו והובאו לחקירה ביחידה המרכזית.

מהחקירה עולה כי החשודים, עפ"י החשד, פעלו מתוך מטרה להדיר רגליהם של יהודים מביתם ברובע המוסלמי תוך נסיונות להצית ולגרום לנזק סמוך לביתם. בסיומה של החקירה יובאו החשודים בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

במשטרה ציינו כי לא יאפשרו לאף גורם באשר הוא לנסות לפגוע בחיי השגרה ובשקט בעיר העתיקה בפרט ובירושלים בכלל. חיי השגרה בעיר העתיקה בהם חיים זה לצד זה בני כל הדתות ישמרו וכל נסיון לפגוע בשגרת החיים הבטוחה יתקל ביד קשה ונחושה ומעצר של כלל המעורבים, כפי שנעשה בפעילות זו. כלל החשודים שנעצרו ונחקרו בגין שורת עבירות על רקע לאומני, יובאו בפני בית המשפט והמשטרה תפעל להביאם לדין בגין מעשיהם החמורים.