דרישה לדיון חוזר בקבינט: "גם נתניהו לא ידע שמדובר באלפי יחידות דיור בקלקיליה". זעם על ליברמן - 0404
+
דרישה לדיון חוזר בקבינט: "גם נתניהו לא ידע שמדובר באלפי יחידות דיור בקלקיליה". זעם על ליברמן מועצה אזורית שומרון

דרישה לדיון חוזר בקבינט: "גם נתניהו לא ידע שמדובר באלפי יחידות דיור בקלקיליה". זעם על ליברמן

"גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ידע שמדובר על אלפי יחידות דיור שייבנו בקלקיליה. מדובר במחטף" – כך אומרים שרים בליכוד באשר לתכנית שגרמה לסערה גדולה.

ראש המועצה האזורית שומרון דורש דיון חוזר בקבינט ודיון שבו ייקחו חלק כל שרי הקבינט. בתכנית, שהוגשה לקבינט בימיו הראשונים של ליברמן כשר הביטחון – תכנית "המקלות והגזרים", השרים לא ידעו מתי היא תוצג בפניהם וכך, בעת שעלתה להצבעה, השרים גלעד ארדן, ישראל כץ וזאב אלקין כלל לא היו בישיבה.

כזכור, תכנית קלקיליה של אביגדור ליברמן כוללת 14 אלף יחידות דיור על חשבון שטחים בשליטה ישראלית מלאה (שטחי C) והיא תביא להכפלת כמות התושבים במקום ותקרב את הערבים ליישובים ישראלים סמוכים – דבר שיסכן את חייהם כתוצאה מפעילות הטרור הקבועה בקלקיליה.

כזכור, פעילי שדולת א"י בכנסת פנו בזמנו לשרי הקבינט בדרישה להתנגד ל"גזרים" שמשמעותם השתלטות הרשות על שטחי C – שטחים בשליטה ישראלית מלאה וחלק מהשרים נערכו להתנגד להחלטה, אולם היא עלתה להצבעה באופן מפתיע בזמן בו 40% מחברי הקבינט לא נכחו בדיון ובהם דווקא חברי הקבינט שהיו צפויים להתנגד למהלך.

השר יריב לוין אמר כי מדובר במחטף ויש לקיים דיון חוזר בקבינט. גורמים בליכוד זועמים על השר ליברמן: "הוא היחיד שהכיר את התכנית שהוא בעצמו יזם. הוא הבין שיתנגדו לה וכנראה לכן בחר במחטף".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, דורש דיון מחודש בקבינט: "אני נבוך מהדרך שבה מתנהלים הדברים החמורים הללו במחשכים ומאחורי הגב של ההתיישבות. בכל הכבוד, איני מקבל את הניסיון להעביר את האשמה לגורם אחר. הכתובת היא רק הממשלה והאצבע מופנית לחברי הממשלה והקבינט ובראש ובראשונה אליהם. אני דורש משרי הממשלה לקיים דיון מחודש בקבינט ולבטל את ההחלטה המסוכנת והאומללה הזו".