טרור בערב שבת: לוחמת מג"ב נרצחה וארבעה נפצעו בפיגוע ירי ודקירה בירושלים (וידאו) - 0404
+

טרור בערב שבת: לוחמת מג"ב נרצחה וארבעה נפצעו בפיגוע ירי ודקירה בירושלים (וידאו)

לוחמת משמר הגבול, רס"ר הדס מלכא, כבת 23 מהיישוב עזר שבמועצה האזורית באר טוביה, נרצחה, לוחם ולוחמת כבני 20 נפצעו קל ושני אזרחים ערבים כבני 40 ו-22 נפצעו בינוני בפיגוע משולב שכלל ירי ודקירה בירושלים. שלושה מחבלים שביצעו את הפיגוע חוסלו.

מחקירת הפיגוע עולה כי תחילה נשמעו קולות ירי באזור מערת צדקיהו הסמוכה לשער שכם. מיד לאחר קבלת הדיווח על הפיגוע, הוזנק למקום כוח של לוחמי מג"ב ששהה באזור הכניסה לשער שכם. עם תחילת תנועתם הרגלית לעבר זירת פיגוע הירי, הגיח מאחוריהם מחבל ודקר את הלוחמת בפלג גופה העליון, תוך שהיא נאבקת ומנסה לשלוף את נשקה. לוחמים ששהו לצידה של הדס, הגיבו וחיסלו את המחבל הדוקר. במקביל, חוסלו שני מחבלים נוספים.

רס"ר הדס מלכא ז"ל התגייסה לשירות סדיר בחיל הים, שם שירתה כשבעה חודשים. לאחר שהתעקשה לעבור לשירות קרבי במשמר הגבול, עברה לשרת בגזרת עוטף ירושלים ובבית הספר להדרכה של מג"ב ובהמשך אף הוכשרה כמפקדת בחיל. עם סיום שירותה הסדיר, התגייסה לשירות קבע לפני כשנה וארבעה חודשים ביחידת סמ"ג 5 של משמר הגבול. הותירה אחריה הורים, 2 אחים ו-3 אחיות. תובא למנוחות בשעה 00:30 בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד.