רוסיה חיסלה את מנהיג דאע"ש? אולי זו הייתה ארה"ב? ואולי הארכי-מחבל בכלל חי - 0404
+
רוסיה חיסלה את מנהיג דאע"ש? אולי זו הייתה ארה"ב? ואולי הארכי-מחבל בכלל חי יוטיוב

רוסיה חיסלה את מנהיג דאע"ש? אולי זו הייתה ארה"ב? ואולי הארכי-מחבל בכלל חי

חרושת השמועות והקונספירציות אודות חיסולו של מנהיג ארגון הטרור דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, קיבלה הבוקר (שישי) משנה תוקף כאשר משרד ההגנה הרוסי הודיע כי מותו התרחש בתאריך 28 במאי 2016, בעת שכלי טייס רוסים מסוג Su-34 ו-Su-35 תקפו יעד טרור באזור העיר א-רקה שבצפון סוריה, בו נכחו בכירי הארגון.

אולם, כבר לפני חמישה ימים דיווחנו כאן בחדשות 0404 על כך שכלי טייס מהקואליציה האמריקנית תקפו בסוף השבוע שעבר מטרות טרור באותו האזור, א-רקה שבצפון סוריה. על פי דיווחים שיוחסו לטלוויזיה הסורית, אבו בכר אל-בגדאדי חוסל בתקיפה זו.

בידיעה שהובאה לקוראינו נכתב "על פניו, היה ניתן להתבסס על דיווח הטלוויזיה הסורית ולהשלים עם דבר חיסולו של הארכי-מחבל. אולם, ניסיון העבר מלמד כי הוא עצמו ניצל במספר הזדמנויות שונות מניסיונות חיסול ולא מן הנמנע שכך קרה גם הפעם. לכן, רק הזמן שיחלוף יצליח לחשוף האם מנהיג ארגון הטרור דאעש חוסל".

שתיקתה של ארצות הברית מאז פרסום הידיעות הדרמטיות אפשרה לכאורה לרוסיה להיכנס לחלל השתיקה ולקחת קרדיט על החיסול האיכותי, אם בכלל הוא התרחש. ואולי, כפי שכבר כתבנו בתחילת השבוע, הארכי-מחבל יושב היום במקום מחבואו וצופה כיצד שתי המעצמות נאבקות על קרדיט בנוגע לאירוע שכלל לא התרחש.