בעל טור בעיתון "הארץ" השווה את חיילינו לנאצים וכתב: "תמותו, אתם, תמותו, כולכם" - 0404
+
צילום: 0404

בעל טור בעיתון "הארץ" השווה את חיילינו לנאצים וכתב: "תמותו, אתם, תמותו, כולכם"

עד להיכן יכול להגיע עיתון "הארץ" מבלי שאף גורם משטרתי יתעורר ויפשוט על משרדי העיתון בחשד להסתה נגד חיילי צה"ל?

קובי ניב, כותב טורים בעיתון, מרחם על המחבלת שדקרה לוחם צה"ל במבוא דותן בצפון מערב השומרון ומנגד, זועם על חיילינו. כזכור, לוחם מגלן שלקח חלק באירוע וברח מהמחבלת שרדפה אחריו, הודח מתפקידו, מאחר ובצה"ל הבהירו כי היה עליו לפעול לשמירה על אזרחים וחיילים ולפעול לנטרולה.

ניב, כתב טור על האירוע וכללית על חיסולי מחבלים וקבע שחיילינו שמחים באירועים מסוג זה. את המחבלת תיאר ניב "נערה פלסטינית" ואת חיילינו ככאלה שיש להם "שמחה חולנית לאיד".

ניב התייחס לאירוע וטען שחיילים ייחלו למותה ולא הגישו לה סיוע רפואי. למרות טענותיו, בסרטון כלל לא נראה רגע נטרולה וחיילינו הגישו לה סיוע רפואי מיידי.

ניב כתב בין השאר: "לו היית פלסטיני והיית רואה את צילומי הווידאו שהעלה איזה יהודי מנוול בעילום שם לרשת, שבהם נראית נערה פלסטינית שוכבת על הרצפה ירויה, מתפתלת בכאביה ומתבוססת בדמה, ואף אחד מבין החיילים והאזרחים הרבים שמתגודדים סביבה, כולל הצלם הרשע לא רק שאינו מושיט לה שום עזרה, אלא הם אף מקללים אותה, מה היית מרגיש או חושב (אם אתה בכלל מאמין שיש לפלסטינים מוח ולב)?".

ניב המשיך והשיב לשאלתו עצמו: "אבל הנערה הזאת היא לא שיה תמימה, היא באה לרצוח חיילים, לא סתם ירו בה. היה לה מברג והיא ניסתה לדקור חייל, ואז היה ברחה וירו בה, בצדק ירו בה". כמענה לכך הוא מקביל מקרה בו דוקרת נערה יהודיה חייל בריטי בשנת 1946 נורית ונפצעת קשה בעוד חיילים ואזרחים בריטים מקללים אותה ולא מגישים לה עזרה. מה היית חושב או חש אז, כיהודי, לא כפלסטיני, אם המראות הללו היו משודרים בטלוויזיה (לו הייתה אז טלוויזיה ובהנחה שליהודים יש מוח ולב)?".

הכותב לא עצר כאן וכתב דרך מה שניסה לתאר – מחשבתו של יהודי: "הלוואי שימותו כל האנגלים ויישרפו חיים באש הגיהנום, היית בטח מתמלא, ובצדק, זעם נוראי, לא ננוח ולא נשקוט, גם אם זה ייקח ארבעים ומאה שנה, עד שנסלק את כל הנבלות האלו מהאדמה שלנו. אתה יכול עכשיו לחזור ולהיות קצת פלסטיני – לא נושיט להם יד לשלום, אלא רק יד עם אקדח לרצוח אותם, את כולם, עד אחד, עד הסוף".

בהמשך בחר ניב להשוות את חיילינו לנאצים ואף ייחל, כאילו לא בשמו, למותם: "אבל ילדה אחת שלנו, שניסתה לדקור חייל שלכם במברג, במברג, אתם יורים בה כמו בכלב שוטה, כמו שהחיילים של אייכמן ירו בילדים שלכם, ואתם עומדים סביבה כשהיא גוססת ולא רק שאתם לא מגישים לה עזרה, אתם קוראים לה זונה וצועקים לה שתמותי? תמותו, אתם, תמותו, כולכם".