במשך חודשים רשם לו הרופא מרשמים נגד התקררות ושיעול - בן ה-5 נפטר מדלקת ריאות - 0404
במשך חודשים רשם לו הרופא מרשמים נגד התקררות ושיעול – בן ה-5 נפטר מדלקת ריאות חדשות 0404

במשך חודשים רשם לו הרופא מרשמים נגד התקררות ושיעול – בן ה-5 נפטר מדלקת ריאות

סיפור מזעזע על מוות מיותר של ילד בן 5 הגיע לאחרונה לפתחו של בית משפט השלום בתל אביב, בתביעה אותה הגישו עורכי הדין דוד פייל וגלית מושקה-פרדל בשמם של הורי המנוח ועיזבונו. על פי התביעה, הגיעו האם ובנה כארבע פעמים לאורך חודשיים אל רופא ילדים מטעם קופת חולים מכבי, עם תלונות על שיעול מתמשך, בעיות נשימה, חום וכאבים, אך בכל פעם פטר אותם הרופא באמתלה כי מדובר בתופעות חולפות, צייד אותם בתרופות נגד הורדת חום ושיכוך כאבים – ולא הפנה את הילד לבירור נוסף. 

על פי התביעה, בפעם האחרונה שבה הגיעו האם ובנה לרופא, היא התלוננה כי שיעולו הפך לנבחני, ובנוסף לחום הופיעו גם פצעים בבטנו של הילד, והוא החל סובל מחולשה רבה. חרף כך קבע רופא הילדים כי מדובר בסטרידור (תופעה של נשימה רעשנית שעל פי רוב נרפאת מעצמה) ורשם לילד טיפול של סטרואידים באינהלציות. 
 
כעבור פחות מ-12 שעות מהביקור אצל הרופא, בסביבות 2:30 בלילה – איבד הילד את הכרתו והמשפחה הזעיקה לביתה אמבולנס מד"א. כאשר הגיע צוות האמבולנס לבית המשפחה התברר כי הילד הפסיק לנשום והצוות החל בפעולות החייאה – תוך הבהלת הילד לבית החולים וולפסון – אך שם, למרות המאמצים, נקבע מותו כתוצאה מדלקת ריאות. 
 
פרופ' אורן פרוכטר, מ"פורום רופאים" מומחה למחלות ריאה ולרפואה פנימית, ומנהל מחלקת ריאות ב"וולפסון" שחיווה את דעתו על המקרה מטעם התביעה, קבע כי רופא המשפחה התרשל בתפקידו והתעלם מתלונות המשפחה בין היתר על שיעול, נזלת וחום – וזאת במשך כחודשיים. 
 
לטענת פרופ' פרוכטר, כשהאם הגיעה עם בנה בשלב שבו השיעול הפך נבחני והרופא קבע כי מדובר בסטרידור, הילד כבר סבל מקליניקה נשימתית ברורה. אלא שהרופא לא הפנה את הילד לרפואה דחופה או למיון, לא הפנה לצילום חזה ואף לא ביצע ספירת דם פשוטה, שיכלה להביא לטיפול אנטיביוטי מתאים, כל זאת, כשבתקופה זו תועד בדוחות משרד הבריאות שיא עונת השפעת ודלקות הריאה בילדים. 
 
פרופ' פרוכטר קבע עוד כי ניתן היה למנוע את המוות הטראגי של הילד, לו היו מתבצעות הבדיקות וההפניות הרלוונטיות. 
 
בימים אלה הגישו עוה"ד פייל ומושקה-פרדל, בשם המשפחה – תביעה לפיצויים במיליוני שקלים נגד מכבי שירותי בריאות לבית משפט השלום בתל אביב.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]