תביעה: מחלת הבעל לא אובחנה בזמן. אשתו נאלצה לתרום כליה והפכה נכה בגלל הניתוח - 0404
תביעה: מחלת הבעל לא אובחנה בזמן. אשתו נאלצה לתרום כליה והפכה נכה בגלל הניתוח

תביעה: מחלת הבעל לא אובחנה בזמן. אשתו נאלצה לתרום כליה והפכה נכה בגלל הניתוח

התדרדרות   בריאותית של שני בני הזוג, החלה כתוצאה מהתרשלות מתמשכת באבחון מחלת כליות מצד רופאת המשפחה שלהם – כך לפחות נטען בתביעה אותה הגישה בימים אלה עוה"ד אנה אונגר ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן. על פי התביעה הגיע הבעל כבר בשנת 2005 אל רופאת המשפחה עקב דימום, ובדיקות הדם שלו הצביעו על מספר ערכים גבוהים מהנורמה וביניהם – של תפקודי הכליות. לדברי עו"ד אונגר, חרף ממצאים חריגים אלו בבדיקות הדם – לא שלחה הרופאה את הבעל לבירור נוסף. 
 
בשנת 2010 יזמה האשה בדיקות דם נוספות לה ולבעלה – ובהן תועדה החמרה נוספת במדדים החריגים שנצפו בבדיקה הקודמת של הבעל. על פי התביעה, גם הפעם לא הבחינה הרופאה במדדים החריגים, ולא שלחה את הבעל לבירור נוסף שהיה עשוי למנוע את ההתדרדרות במצבו. 
 
רק כשנה וחצי לאחר מכן, בבדיקות דם נוספות שנערכו לו כתוצאה מהתדרדרות במצבו הבריאותי, הבחינה רופאת המשפחה בחריגות המתמשכות במדדי בדיקותיו לאורך השנים. הרופאה הפנתה את הגבר לבירור נפרולוגי בביה"ח איכילוב – שם נמצא כי הוא סובל מאי ספיקת כליות מתקדמת, שפגעה קשות בתפקוד שתי כליותיו. 
 
הגבר החל מעקב וטיפול תרופתי, וכן ייעוץ תזונתי, אך בשל האבחון המאוחר לא ניתן היה לעצור את ההתדרדרות והרופאים קבעו כי תפקוד כליותיו כה לקוי, עד שהוא נזקק לטיפולי דיאליזה ולהשתלת כליה. בשלב זה התנדבה אשתו לתרום כליה, לאחר שלא נמצא לו תורם – אך במהלך הניתוח, ותוך כדי הרדמה, נקרעו רצועות בשתי כתפיה, ונגרמה לה נכות אורתופדית צמיתה. 
 
בימים אלה הגישה עו"ד אונגר תביעה לפיצויים במיליוני שקלים, בשמם של בני הזוג – נגד קופת חולים 'כללית'. התביעה הוגשה לביהמ"ש השלום בתל אביב. 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]